powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Premiera na szwalnia.DOK2

Sześć historii w spektaklu Ludomira Franczaka. Premiera "Atlasu dźwięków" 4 listopada w ramach przeglądu szwalnia.DOK2 w Teatrze Szwalnia.

4 listopada, godz. 19.00

wstęp: 5/ 10 PLN (do kupienia przed wydarzeniem)

"Atlas dźwięków / Atlas of sounds" // PREMIERA

Świat funkcjonuje w pętli, w której poszczególne życia i historie nakładają się i multiplikują. Wpływając na siebie są jednocześnie osobne. Historia każdego człowieka jest jego indywidualną opowieścią; mimo to powtarza motywy, które obecne są w życiu poszczególnych ludzi od zarania dziejów. Funkcjonujemy w archetypie, z którego za wszelką cenę staramy się wyrwać. Wraz z postępem technologicznym jesteśmy w stanie przeżyć więcej, szybciej, ale czy inaczej? Wszystko, co dla nas jest nowe tak na prawdę wydarzyło się po stokroć ludziom, którzy mieszkali tutaj przed nami. Opowieść o życiu innych jest wobec tego opowieścią o nas samych, próbą znalezienia indywidualnych cech każdego człowieka.

Spektakl jest kolekcją sześciu historii, które łączy wspólna perspektywa - wrażliwość na doznania słuchowe. Pokazują prywatny świat, przedziwne kolekcje, niemożliwe archiwa. Każda z opowieści toczy się w innym tempie i opowiedziana jest innymi środkami. Podróżujemy w czasie i przestrzeni, wsłuchując się w skorupę ziemską, która przechowuje resztki pozostałe po naszych przodkach.

Koncepcja i realizacja: Ludomir Franczak

"Atlas dźwięków" będzie miał swoją premierę w ramach przeglądu szwalnia.DOK2.

***

Organizatorzy: Stowarzyszenie Targowa 62/ Teatr Szwalnia, Poleski Ośrodek Sztuki

Partner: Zjadliwości - kuchnia roślinna

Patroni medialni: Kultura Dostępna, e-teatr.pl, Didaskalia - Gazeta Teatralna, Miesięcznik Teatr, Teatr dla Was, Magazyn Teatralny "Teatralia", TVP 3 Łódź, Radio Łódź, Plaster Łódzki

Przegląd szwalnia.DOK2 realizowany jest ze środków Wydziału Kultury Urzędu Miasta Łodzi.