powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Weekend z "Halką" w Operze Nova

Opera Nova zaprasza 28 i 29 października na spektakle polskiej opery narodowej.

"Halka", której premiera odbyła się 2013 r. to przedstawienie inteligentne i poruszające, świetnie zrealizowane w warstwie wokalnej i muzycznej, zdolne silnie oddziaływać na emocje współczesnego widza, wydobywające uniwersalizm libretta, przy zachowaniu odniesień do polskich wątków historycznych.

"Takiej Halki jeszcze nie było!" - takie opinie dopingują do udokumentowania tego znakomitego spektaklu Opery Nova na DVD. Dzieło Moniuszki, które przeszło do historii najlepszych przedstawień bydgoskiej Opery, będzie nagrywane w czerwcu przyszłego roku. Do tego czasu zobaczyć ją można jeszcze pięciokrotnie w weekendy: 28 i 29 października oraz 3, 4, 5 listopada.

W obsadzie głównych ról:

Jolanta Wagner/Gabriela Kamińska jako Halka

Paweł Skałuba/Tomasz Kuk w roli Jontka

Darina Gapicz/Dorota Sobczak jako Zofia

Łukasz Goliński/Adam Zaremba w roli Janusza

Leszek Skrla/Jacek Greszta jako Stolnik

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Piotr Wajrak.

Reżyser Natalia Babińska mówiła o swojej koncepcji spektaklu: Nie istniejemy w określonych realiach - raczej chodzi o świat "dawno, dawno temu", świat baśni i mitu. W estetyce inspirujemy się szlacheckością i strojem ludowym, jest to jednak zaledwie stylizacja. Innym ważnym tropem realizacyjnym jest pantomima, teatr bez słów i przede wszystkim - musical (dotyczy to zwłaszcza scen zbiorowych i choreograficznych). (...)