powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gorzów Wlkp. W filharmonii ruszyły próby do musicalu "Akademia Pana Kleksa"

200 dzieci z Gorzowa Wlkp. i okolicznych miejscowości wzięło udział w castingu do musicalu Filharmonii Gorzowskiej pt. "Akademia Pana Kleksa". Z tej grupy jury wyłoniło 68 osób - 50 wokalistów oraz 18 tancerzy, którzy zaprezentują się na scenie.

Jak poinformowała PAP rzecznik Filharmonii Gorzowskiej Urszula Śliwińska, ruszyły właśnie próby do przedstawienia. Jego premiera planowana jest na 1 grudnia br.

21 dzieci wystąpi w solowych rolach. Każda z nich obsadzona jest dwójką, a rola Złej Lalki nawet trójką wykonawców.

- Dzięki temu większa liczba dzieci i młodzieży ma możliwość pokazania swojego talentu. Zdublowana obsada daje także możliwość wielokrotnego wystawiania musicalu - wyjaśniła.

Samo zainteresowanie castingiem było bardzo duże. To potwierdza, że wśród młodych ludzi jest zapotrzebowanie na takie przedsięwzięcia. Te jest szansa do rozwijania przez nich artystycznej pasji - dodała rzecznik.

- Przygotowania i sam występ to dla dzieci przyjemność, ale poprzedza ją ciężka praca. Jesteśmy po pierwszych próbach z pełną obsadą, ale przed nami jeszcze długa droga, by osiągnąć zamierzony cel, jakim jest przygotowanie musicalu, który na widzach zrobi wrażenie - powiedziała opiekun grupy wokalnej Iwona Goździk.

"Akademia Pana Kleksa" będzie czwartym musicalem realizowanym przez Filharmonię Gorzowską. Trzy wcześniejsze produkcje - "Królewnę Śnieżkę", "Alicję w krainie czarów" oraz "Pinokia" obejrzało łącznie ponad 20 tys. widzów.

Koszt realizacji najnowszego musicalu szacowany jest na ok. 180 tys. zł, 50 tys. zł dołożył resort kultury.

Musicale realizowane przez Filharmonię Gorzowską są działaniami edukacyjno-artystycznymi, którym przyświeca idea budzenia i rozwijania talentów scenicznych, a także edukacji muzycznej. Każdego roku na castingach pojawia się coraz więcej zdolnych dzieci i młodzieży.