powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraków. Inspiracje - przedpremierowe spotkanie z realizatorami "Normy"

Tuż przed premierą "Normy" Vincenzo Belliniego Opera Krakowska zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu "Inspiracje", które odbędzie się 23 października 2017 o godz. 17.30 (Antresola).

Z twórcami spektaklu - reżyserem Laco Adamikiem i kierownikiem muzycznym Tomaszem Tokarczykiem porozmawia Alicja Myśliwiec, redaktor Radia RMF Classic. Realizatorzy opowiedzą m.in. o swoim pomyśle i wizji artystycznej, o przygotowaniach i pracy nad spektaklem.

- "Ustawiliśmy sobie wysoką poprzeczkę decydując się na pokazanie tego dzieła w wersji klasycznej, zachowując wierność temu, co zostało zapisane w literaturze i w nutach" - mówi Laco Adamik.

- "To niełatwe zadanie, gdyż Norma Vincenzo Belliniego jest jedną z najtrudniejszych oper dramatycznych" - dodaje reżyser.

"Norma" pojawi się na afiszu Opery Krakowskiej po raz drugi. Jest to dzieło uznawane za operę doskonałą o czym mówi znana anegdota przywoływana przez Piotra Kamińskiego w kompendium "Tysiąc i jedna Opera": "gdy pewien wydawca poprosił G. Bizeta, by przeinstrumentował operę wedle nowoczesnego smaku, autor Carmen odesłał partyturę, stwierdzając, że to rzecz niemożliwa, a zresztą zbyteczna".

Wśród uczestników "Inspiracji" rozlosowane zostaną wejściówki na próbę generalną spektaklu.

Bezpłatne wejściówki na spotkanie do odebrania w Kasie Opery Krakowskiej.