powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Czytanie "Dziadów" w Poczekalni Teatru Horzycy

31 października o godz. 22 w Poczekalni - nowej, klimatycznej scenie w podziemiach Teatru im. Horzycy odbędzie się performatywne czytanie drugiej części "Dziadów" Adama Mickiewicza, pod opieką artystyczną Pawła Paszty.

"(...) Mówcie, komu czego braknie,

Kto z was pragnie, kto z was łaknie..."

Mickiewicz, "Dziady część II"

Dziady to nazwa przedchrześcijańskiego obrzędu, podczas którego nawiązywano kontakt z duszami przodków. Jesienne Dziady obchodzono w nocy z 31 października na 1 listopada. Dokładnie tej nocy spotkamy się w Teatrze Horzycy na wyjątkowym, performatywnym czytaniu "Dziadów" (część II) Adama Mickiewicza. Guślarz wywołując kolejne duchy, skonfrontuje nas z niesamowitością oraz tajemnicami życia i śmierci. Życie i śmierć w teatrze - zdarzenie na granicy świata realnego i duchowego, prawdy i fikcji, bycia sobą i bycia w roli. Jak daleko lub blisko nam dziś do prawdziwego rytuału? Być może znajdziemy chwilę na refleksję nad kwestiami egzystencjalnymi, o których często w codziennym zabieganiu nie mamy czasu pomyśleć.

Czytanie "Dziadów" rozpocznie się o godzinie 22.00 w Poczekalni - nowej, klimatycznej scenie w podziemiach Teatru Horzycy (budynek zaplecza).

***

wystąpią: Mirosława Sobik, Jolanta Teska, Jarosław Felczykowski, Paweł Tchórzelski

opieka artystyczna: Paweł Paszta

opieka scenograficzna: Ewelina Brudnicka

--

31 października 2017 r., godz. 22.00

3 listopada 2017 r., godz. 19.00

4 listopada 2017 r., godz. 19.00

Na wszystkie czytania obowiązują bezpłatne wejściówki.