powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Dziś prapremiera "Fabryki muchołapek" w Nowym

Teatr Nowy im. Kazimierza Dejmka zaprasza na prapremierę "Fabryki muchołapek" w reż. Andrzeja Barta. Spektakl jest dokonaną przez Andrzeja Barta teatralną adaptacją jego słynnej powieści pod tym samym tytułem.

Widowisko opowiada o wielkości i upadku jednej z najbardziej kontrowersyjnych postaci XX wieku. Widzowie Teatru Nowego wezmą udział w procesie nad Przewodniczącym Starszeństwa Żydów w łódzkim getcie - Chaimem Rumkowskim. Procesie, który nigdy się nie odbył.

Przeszłość powraca, by pomóc zrozumieć naszą teraźniejszość, a miłość po raz kolejny próbuje przezwyciężyć nieuniknione. Nadzwyczajna rozprawa, tajemniczy sędzia, demoniczny prokurator, niedoświadczony lecz pełen zapału adwokat oraz wyjątkowi świadkowie, którzy przybyli z zaświatów, by opowiedzieć o tym, co się stało.

Prapremiera odbędzie się 13 października (piątek) o godz. 19:00 w Dużej Sali Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi (wejście od ul. Więckowskiego 15).

W 2016 r. Andrzej Bart wyreżyserował, na podstawie własnej powieści, słuchowisko Teatru Polskiego Radia Fabryka muchołapek. Premiera odbyła się na Scenie teatralnej Trójki. W 2017 r., na XVII Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry, Andrzej Bart otrzymał nagrodę za najlepszy scenariusz słuchowiska radiowego, będący adaptacją dzieła literackiego.