powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Piąte spotkanie Szkoły Konstruktorów Lalkowych

Instytut Teatralny wspólnie z Teatrem Animacji w Poznaniu zapraszają na piąty warsztat Szkoły Konstruktorów Lalkowych, poświęcony materiałom i technologiom w wykorzystaniach wystawienniczych i scenicznych. Zgłoszenia przyjmowane są do 3 listopada 2017 roku.

Teatr Animacji w Poznaniu i Instytut Teatralny w Warszawie zapraszają do udziału w unikatowym projekcie skierowanym do twórców teatralnych - artystów, pracowników pracowni plastycznych, rzemieślników - na który złożą się spotkania warsztatowe ze specjalistami prezentującymi różnorodne materie, techniki i technologie. Okazja do poszerzania wiedzy i praktyki w zakresie technik teatralnych zdarza się niezwykle rzadko, dlatego zapraszamy na czwarty warsztat Szkoły Konstruktorów Lalkowych.

Program jest odpowiedzią na potrzeby sygnalizowane przez środowisko teatrów lalkowych, a jego kształt i cel - rozbudzenie potrzeby eksperymentu w zakresie kreacji formy - to wynik obserwacji i rozmów kuratora programu Marka Waszkiela z twórcami, dyrektorami oraz pracownikami teatrów w Polsce i za granicą.

WSPÓŁCZESNE MATERIAŁY I TECHNOLOGIE W WYKORZYSTANIACH WYSTAWIENNICZYCH I SCENICZNYCH: STYRODUR, PCV, DIBOND, FOLIE DRUKI, PLEXI

Prowadzący warsztaty PIOTR DANIELEWICZ posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne, pracuje w reklamie ponad 20 lat. Firma działa od 1996 roku. Prowadzi zajęcia technik reklamy w bydgoskich szkołach. W firmie odbywają praktyki studenci kierunków pokrewnych reklamie. Doświadczenie i monitorowanie nowości materiałowych i technologicznych pozwala spełniać oczekiwania klientów, z Polski i Europy. Firma przyjmuje zlecenia nietypowe chętnie podejmując ryzyko eksperymentowania.

Jego O.K. Agencja Reklamowa jest doskonale osadzona w branży, posiada szerokie kontakty z producentami , firmami wystawienniczymi i drukarniami.

Piotr Danielewicz konsultował zastosowanie nowych technologii współpracując przy produkcji scenografii do spektakli w teatrach lalkowych.

**

TERMIN: 1-3 grudnia 2017

CENA: 600 zł (cena zawiera wyżywienie oraz niezbędne materiały)

ZGŁOSZENIA: formularz zgłoszeniowy na stronie Teatru Animacji

sekretariat@teatranimacji.pl

TERMIN ZGŁOSZEŃ: 3.11.2017

LICZBA MIEJSC: 15

Opcjonalnie proponujemy nocleg w hotelu LECH (obok Teatru) w cenie 110 zł/os.

***

Ramowy program warsztatów:

Piątek 1 grudnia godz. 16:00- 20:00

Sobota 2 grudnia godz.10:00- 14:00 i 16:00-20:00

Niedziela 3 grudnia godz.10:00 -14:00

cz. 1. Styrodur - litery blokowe, bryły, właściwości, cięcie, malowanie, klejenie, zdobienie, uszlachetnianie, podświetlanie.

cz. 2. PCV, Dibond - tworzywa płaskie, rodzaje, właściwości, zastosowanie, metody obróbki

cz. 3. Techniki - rodzaje klejów, zastosowanie, klejenie, łączenie. Taśmy klejące, taśmy dwustronne, rzepy, klejenie PCV, plexi, styroduru, różnych materiałów

cz. 4. Folie - folie do szkła, zastosowanie sposoby klejenia, rodzaje cięcia, ograniczenia

cz. 5. Druki - rodzaje druków, podkłady do druku, wielkości, druk uv, możliwości

cz. 6. Plexi - właściwości , zastosowanie, rodzaje obróbki, podświetlanie

cz. 7. Ledy - rodzaje, zastosowanie