powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Premiera rezydentów Sceny Roboczej

Scena Robocza rozpoczyna nowy sezon 6 października premierą spektaklu swoich rezydentów Moniki Duncan, Romualda Krężela i Emmilou Rößling - "Żegnaj, Olimpio. Ostatnia Inwentaryzacja". Artyści zabiorą nas w podróż po starym kinie Olimpia. Ujawnią przed nami jego tajemnice. Sekretne korytarze, nie otwierane od lat pomieszczenia, historie dawnych pracowników i bywalców.

Czasem, aby dostrzec nowe, musimy najpierw pożegnać stare. Dziś żegnamy się z Olimpią. Była z nami przez lata, mijaliśmy ją codziennie. Pewnie ktoś z nas tu pracował. Może ktoś zobaczył tu po raz pierwszy "Króla Lwa"? Może ktoś pamięta małą fontannę, tryskającą fikuśnie strumieniami wody u jej stóp? A może ktoś zajadał się lodami w cieniu okalających ją drzew? Każdy pewnie znajdzie swoją własną historię związaną z jej budynkiem.

Spróbujmy sobie wyobrazić życie naszego miasta bez niej. Pogrążeni w smutku zapraszamy na ostatnie pożegnanie budynku po byłym kinie Olimpia. Po raz ostatni przekroczymy jej progi, przespacerujemy się jej pustymi korytarzami, pożegnamy się z nią przy blasku świec i akompaniamencie muzyki. Złożymy kwiaty. Po raz ostatni przyjrzymy się temu, co za chwilę stracimy. Pożegnajmy ją wspólnie.

***

Realizacja: Romuald Krężel, Monica Duncan, Emmilou Rößling

Produkcja: Centrum Rezydencji Teatralnej Scena Robocza

06 X piątek / 19:00 i 20:30 / [PREMIERA]

08 X niedziela / 19:00 i 20:30