powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gniezno. Teatr Fredry w Gnieźnie jedzie do Sankt-Petersburga

Spektakl "Piaskownica" Michała Walczaka w reżyserii Jewgienii Bogińskiej, zrealizowany w ramach cyklicznego projektu Międzynarodowe Rezydencje Artystyczne, zostanie 5 października zaprezentowany na XXVII Międzynarodowym Festiwalu Teatralnymo Bałtycki Dom.

To jeden z najbardziej prestiżowych rosyjskich festiwali teatralnych, od lat prezentujący w północnej stolicy Rosji najważniejsze wydarzenia z życia teatralnego Europy.

W ramach pokazu festiwalowa widownia spotka się również z autorem dramatu Michałem Walczakiem oraz z Marią Spiss reżyserem i dramaturgiem, konsultantem artystycznym Teatru im. A. Fredry w Gnieźnie. Spotkanie poprowadzi Dziekan Wydziału Dramaturgii tamtejszej Akademii Teatralnej, Natalia Skorokhod. Występ Teatru im. A. Fredry w Sankt-Petersburgu nie ograniczy się więc jedynie do zaprezentowania na scenie polskiego współczesnego dramatu, w niezwykle interesujacej interpretacji młodej rosyjskiej reżyserki, ale również będzie mial na celu zainteresowanie rosyjskich scen twórczością Michała Walczaka oraz innymi najciekawszymi polskimi tekstami dramaturgicznymi.

Organizator: Polska Fundacja Artystów Scenicznych Plac Teatralny, Teatr-Festiwal Bałtycki Dom.

Partnerzy: Polsko-Rosyjska Izba Handlowo Przemysłowa, IAM, ZASP.