powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nabór do Studia Pantomimy Bartłomieja Ostapczuka

2 października rozpocznie się nowy sezon w Studio Pantomimy Bartłomieja Ostapczuka.

Zajęcia opierają się na współczesnej formie sztuki mimu obejmując: Pantomimę klasyczną, elementy techniki M. Marceau i E. Decroux, komedię/ dramat ciała, kompozycję, zadania aktorskie, improwizację, teatr fizyczny punktu widzenia współczesnego teatru pantomimy oraz wybrane elementy pracy z rekwizytem i szeroko pojętym teatrem plastycznym. Na zajęcia w studio składają się ćwiczenia podzielone na różne kategorie.

Od podstawowej gramatyki ciała poprzez różne jej formy pojawiające się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, aż po całkiem współczesną formę teatru pantomimy.

Grupa początkująca (poniedziałki/środy 17.45-19.15)

Zajęcia w tej grupie to poznawanie sztuki teatru pantomimy od podstaw. Podstaw niezwykle istotnych, bez których dalsza edukacja w tej gałęzi teatru nie ma uzasadnienia. kontynuacja pracy nad wybranymi aspektami sztuki teatru pantomimy.

Ćwiczenia, technika pantomimy oraz zadania aktorskie składają się na całość zajęć prowadzonych w sposób odpowiedni zarówno dla osób, które zajmują się teatrem lecz nie miały styczności z pantomimą jak i dla osób, które zaczynają swoją przygodę z tą sztuką.

Do tego dochodzą podstawowe zadania aktorskie oraz praca nad umiejętnym połączeniem oddechu, myśli i ruchu. Zajęcia skierowane również do tych, którzy nadal potrzebują tak ważnej pracy budującej solidne podstawy.

***

Grupa ogólna i zaawansowana (poniedziałki/środy 19.15-21.15)

Zajęcia grupy ogólnej i zaawansowanej skupiają się na rozwijaniu poprzez intensywną praktykę elementów, które nauczane były podczas zajęć grupy początkującej. Są one skierowane do osób już uczących się w naszym Studio Pantomimy.

***

Atelier Studia Pantomimy (wtorki 17.30-21.00)

Tutaj skupiamy się na wybranych elementach teatru pantomimy, jego bogactwie technik i sposobów ekspresji. Oprócz tego będziemy doświadczać teatru fizycznego oraz eksperymentować, tworzyć, wzajemnie się inspirować oraz oglądać spektakle, które ukazują różne kierunki rozwoju teatru ciała. Raz w miesiącu spotkamy się również z innymi nauczycielami teatru niewerbalnego

Zajęcia skierowane jedynie do osób już zaangażowanych w projekty i spektakle Warszawskiego Centrum Pantomimy, które uczestniczą w stałych zajęciach grupy zaawansowanej.

(Zajęcia zwolnione z opłat.)

Więcej informacji na stronie http://www.mimowie.pl/studio-pantomimy.html

Zapisy: studio@mimowie.pl lub 793 019 736