powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Bezpłatne warsztaty dla pedagogów i animatorów w Pantomimie

Wrocławski Teatr Pantomimy zaprasza instruktorów teatralnych i nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w kolejnych bezpłatnych warsztatach teatralnych i ruchowych. Dwudniowe warsztaty odbędą się 7 i 8 października.

Ruszają zapisy na bezpłatne warsztaty dla nauczycieli i pedagogów prowadzących w szkole grupy teatralne, mających świadomość, jak ważna jest rola edukacji artystycznej i teatralnej w rozwoju i kształtowaniu uczniów. Celem warsztatów jest podniesienie kompetencji i przekazanie uczestnikom zajęć nowych narzędzi do pracy z dziećmi i młodzieżą w technice pantomimy.

Pantomima to tylko pozornie sztuka trudna w odbiorze, obwarowana licznymi mitami i stereotypami. W trakcie warsztatów prowadzący pokażą, że nic bardziej mylnego! Wypowiedź pozawerbalna to podstawowy rodzaj komunikatu z otoczeniem. A świadomie prowadzona edukacja teatralna i umiejętność korzystania z technik pracy z ciałem i ruchem, pozwalają na integrację grupy, podniesienie kompetencji komunikacyjnych, rozwój emocjonalności i pamięci ruchowej, kształtowanie wyobraźni, przezwyciężanie nieśmiałości.

Szkolenie obejmuje 10 godzin warsztatowych. Październikową edycję warsztatów prowadzą aktorzy Wrocławskiego Teatru Pantomimy - Anna Nabiałkowska i Mariusz Sikorski.

Liczba miejsc jest ograniczona - decyduje kolejność zgłoszeń. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Szczegółowy plan zajęć:

7 października (sobota) - 11:00 - 13:30 - (przerwa) - 14:30-17:00

8 października (niedziela) - 10:00 - 12:30 - (przerwa) - 14:00-16:30

Zgłoszenia:

Uzupełnioną kartę zgłoszeniową prosimy wysłać na adres: a.paluch@pantomima.wroc.pl.

Karta zgłoszeniowa dostępna jest na stronie www.pantomima.wroc.pl w zakładce edukacja.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty odbywają się w ramach projektu "Akcja: EDUKACJA 2.0" i dofinansowane są ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.