Bydgoszcz. Opera i balet w prezencie

Na dwa wrześniowe przedstawienia "Jasia i Małgosi" oraz balet "Kopciuszek" w październiku Opera Nova zaprosiła grupy dzieci z Rytla, miejscowości poszkodowanej podczas sierpniowej nawałnicy.

Baśń braci Grimmów zamieniona na operę? Ależ tak! "Jaś i Małgosia" (na zdjęciu) to świetnie zorkiestrowana i wymagająca dobrych głosów baśniowa opera, atrakcyjna zarówno dla młodej, jak i dojrzałej publiczności. Zapraszamy do Opery Nova od 21-24 września.

"Na żywo" widzimy obrazy, których nie zarejestruje kamera filmowa, słyszymy muzykę, której nie odda najlepsze nagranie. To niepowtarzalne przeżycie, bo nigdy nie ma takiego samego spektaklu, każdy ma swoją wewnętrzną energię i rytm.

W rolach tytułowych wystąpią kolejno: jako Małgosia - Krystyna Nowak (po raz pierwszy w tej roli) i Magdalena Polkowska, jako Jaś - Darina Gapicz i Dorota Sobczak. W roli Baby Jagi: Jolanta Wagner (również debiut w tej roli) i Katarzyna Nowak-Stańczyk. Za pulpitem dyrygenckim stanie Andrzej Knap.

Obok dorosłych, profesjonalnych wykonawców - solistów, Baletu i Orkiestry Opery Nova - w przedstawieniu biorą też udział dzieci z Pracowni Wokalnej Pałacu Młodzieży oraz najmłodsi adepci Studia Baletowego przy Operze Nova.

Na dwa wrześniowe przedstawienia "Jasia i Małgosi" oraz balet "Kopciuszek" w październiku Opera Nova zaprosiła grupy dzieci z Rytla, miejscowości poszkodowanej podczas sierpniowej nawałnicy. Dla niektórych z nich będzie to pierwsza wizyta w teatrze operowym; specjalnym gościom pokazane zostaną "zakulisowe tajemnice" podczas zwiedzania Opery.

Terminy przedstawień "Jasia i Małgosi"

21.09. godz. 19.

22.09. godz. 19.

23.09. godz. 17.

24.09. godz. 17.

***

Opera Nova oferuje w pierwszy październikowy weekend specjalne bilety na spektakle opery Giuseppe Verdiego "Rigoletto" w ramach ogólnopolskiej akcji "Polska - zobacz więcej/weekend za pół ceny"

Trzecia edycja akcji organizowana przez Polską Organizację Turystyczną odbędzie się w dniach 6 - 8 października 2017 r. i ma na celu prezentację ogólnopolskiej oferty turystycznej oraz zachęcenie rodaków do korzystania z atrakcji turystycznych i kulturalnych na terenie całego kraju, również poza głównym sezonem wakacyjnym.

Opera Nova zaprasza na "Rigoletto", operę znakomicie wyreżyserowaną przez Natalię Babińską: w piątek, 6 października godz. 19. (50 biletów w specjalnej cenie 35 zł/szt.) oraz w niedzielę, 8 października godz. 18. (50 biletów w specjalnej cenie 35 zł./szt)

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego