powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. 16-godzinny Makroteatr w Komunie//Warszawa

Komuna//Warszawa zaprasza na Makroteatr. Cztery 16-godzinne spektakle/działania/akcje w realizacji Wojtka Ziemilskiego/Wojtka Pustoły, Krzysztofa Garbaczewskiego, Klubu Komediowego i Komuny//Warszawa.

Równolegle w różnych przestrzeniach kamienicy przy ul. Lubelskiej 30/32. Wejście i wyjście w dowolnym momencie.

Po kultowym Mikroteatrze czas na Makroteatr, 16 godzin zamiast 16 minut.

Jeszcze jeden test, czy da się robić teatr tak, jak się go zazwyczaj nie robi; sprawdzian, co zostanie z teatru bez początku, środka i końca.

start: 23 września, godz. 12.00

finał: 24 września, godz. 4.00

bilety: 16 zł [na miejscu]

kurator: Tomasz Plata

***

Wojtek Ziemilski/Wojtek Pustoła

TYTUŁ: Bez tytułu ("Rozwiązanie jest w nas")

OPIS: Wspólnota wspólnoty wspólnocie wspólnotę wspólnotą wspólnocie wspólnoto. Cytujemy wypowiedzi polityków dotyczące wspólnoty. Staramy się im uwierzyć.

OBSADA: Wybitni aktorzy oraz Wojtek Pustoła i Wojtek Ziemilski

***

Krzysztof Garbaczewski

Artysta jest (nieomal) obecny // The artist is (all but) present

AR Performance

Ci, którzy nie potrafią wykorzystać swych możliwości nie-bycia, pozostają obcy samym sobie: są marionetkami, obdarzonymi jaźnią przedmiotami uśpionymi w neutralnym czasie, nie będącym ani trwaniem, ani wiecznością. Istnieć - to wykorzystać naszą część nierzeczywistości, to wibrować w kontakcie z pustką, która w nas jest. Marionetka natomiast pozostaje na nią niewrażliwa, porzuca ją, pozwala jej zmarnieć.

Artyści/Artists: Zbigniew Bzymek, Krzysztof Garbaczewski, Jacek Naruniec (AR), Miron Białoszewski

***

Klub Komediowy

W ramach projektu MAKROTEATR artyści Klubu Komediowego zagrają spektakl improwizowany, w którym szczególną formę odegra warstwa audialna. Formułą przedstawienie będzie nawiązywało do słuchowiska radiowego, a sceny - luźno powiązane etiudy, których fabuła i postaci są na bieżąco wymyślane przez improwizatorów w obecności publiczności - będą w dużej mierze inspirowane różnego rodzaju efektami dźwiękowymi. To, gdzie znajdziemy się po 16 godzinach, będzie zaskoczeniem zarówno dla widzów, jak i dla grających.

***

Komuna Warszawa

Sztuka konsumpcji. Sztuka przygotowania konsumpcji. Spożywanie. Opowiadanie o spożywaniu. Komuna// Warszawa w wersji barowo-kuchennej. Naleśniki, pizza, kanapka, kimchi i inne gościnne gwiazdy. Także sekcja dziecięca.

Projekt dofinansowany ze środków Urzędu m.st. Warszawy