powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Rzeszów. "Bambusowa Księżniczka" na rozpoczęcie sezonu w Masce

Mocny start nowego sezonu artystycznego 2017/2018 w Teatr Maska w Rzeszowie. 24 września odbędzie się pierwsza premiera sezonu - "Bambusowa Księżniczka".

Ta historia wprost z Dalekiego Wschodu opowiada przede wszystkim o niezwykłej dziewczynce i jej opiekunach, ale pojawia się tam także smok, mityczna góra, wielka bitwa z niezwykłym wojskiem i wiele fascynujących przygód. Przedstawienie inspirowane japońską baśnią z początków okresów Heian (od 794 do 1185 roku) zostało przygotowane przez Noriyuki Sawę - twórcę pochodzącego z Kraju Kwitnącej Wiśni i jest przeznaczone dla widzów od 4 roku życia.

Zaraz potem naszych nieco starszych widzów zaprosimy na siódmą edycję Festiwalu "Źródła Pamięci. Szajna-Grotowski-Kantor". To wyjątkowe wydarzenie poświęcone trzem wybitnym postaciom światowego teatru, którzy swój rodowód mają w Rzeszowie i na Podkarpaciu, odbędzie się w Rzeszowie w dniach 27-30 września. Najważniejszym punktem otwierającym tegoroczne "Źródła Pamięci", będzie widowisko plenerowe pt. "Blizna", które stanie się osobistym wyznaniem, jakie Leszek Mądzik składa w hołdzie pamięci Józefa Szajny (jeden z patronów Festiwalu). Dodatkowo podczas czterech festiwalowych dni zaprezentują się także: słynny Teatr Wierszalin z Supraśla, Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora "Critoteka" z Krakowa, Teatr Chorea i Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Stowarzyszenie Sztuka Nowa oraz gospodarze - Teatr Maska i Teatr Przedmieście. W programie przewidziane są także konferencje naukowe, prezentacje filmowe, promocja książek, a także spotkania z reżyserami.

Kolejnym powodem dla którego warto odwiedzić Maskę w startującym sezonie artystycznym, jest nowa widownia. Dzięki trwającym właśnie pracom sala widowiskowa zostanie wyposażona w nowoczesne oświetlenie sceny oraz otrzyma nowe, wygodne fotele Rezultaty prac można sprawdzić osobiście odwiedzając Teatr od 23 września. Do zobaczenia w Masce!

Zarówno remont, jak i najnowsza premiera teatru została dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Więcej informacji: www.teatrmaska.pl