powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Scena Małego Widza z Teatrem Baj

Białołęcki Ośrodek Kultury rozpoczyna współpracę z Teatrem Baj, który przenosi się na Białołękę na czas remontu swojej siedziby przy ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze. Spektakle, w ramach "Sceny Małego Widza z Teatrem Baj", będą wystawiane dwa razy w miesiącu na obu scenach BOK-u, przy van Gogha 1 i przy Głębockiej 66.

Sezon zainauguruje spektakl premierowy "Szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa" (na zdjęciu) (16-17 IX, Scena przy Głębockiej 66).

W Białołęckim Ośrodku Kultury teatr zawsze był ważny. Od 20 lat działa tu Białołęckie Zagłębie Teatralne, w ramach którego powstało kilkaset nagradzanych w całym kraju spektakli, od 18 lat organizowany jest Festiwal Teatrów Niezależnych GARDEROBA, podczas którego spotykają się najlepsze teatry nieinstytucjonalne i offowe z całego kraju. BOK jest także jednym z nielicznych ośrodków kultury w Polsce, który od początku do końca sam produkuje swoje przedstawienia teatralne. Na dwóch ogromnych, w pełni przystosowanych do realizacji dużych przedsięwzięć artystycznych, scenach odbywają się zarówno spektakle, jak i szereg warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

- Bardzo się cieszymy, że Teatr Baj to właśnie nasze sceny wybrał na swoje gościnne występy, tym bardziej, że traktujemy naszą dziecięcą widownię bardzo poważnie, mówi Karolina Adelt-Paprocka, dyrektor Białołęckiego Ośrodka Kultury. - Kilka miesięcy temu wystartowała w BOK-u Scena Małego Widza - cykl teatralny, w ramach którego zapraszamy najlepsze teatry dla dzieci z całej Polski; od 20 lat prowadzimy także zajęcia teatralne dla najmłodszych widzów, które nieustannie cieszą się ogromną popularnością. Zapotrzebowanie na spektakle dla dzieci na najwyższym poziomie, przygotowane przez profesjonalne teatry stale rośnie, odbiorcy stają się coraz bardziej wymagający. Dlatego też wierzymy, że współpraca z Teatrem Baj będzie znakomitą okazją do pokazania, że dzielnicowe ośrodki kultury mogą być pełnoprawnym partnerem dla zawodowych teatrów, dodaje dyrektor BOK-u.

Począwszy od nowego sezonu teatralnego 2017/18 Teatr Baj zmienia miejsce prezentacji swoich spektakli. Wiąże się to bezpośrednio z rewitalizacją siedziby teatru oraz koniecznością wykonania gruntownego remontu budynku. Modernizacja prowadzona jest w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku: - Przed Teatrem Baj wyjątkowe 2 lata, podczas których część naszej artystycznej działalności kontynuowana będzie na gościnnych scenach Białołęckiego Ośrodka Kultury. Nasza współpraca w duchu ADESTE (długofalowego rozwoju widowni) ma ważny cel, którym jest bliski kontakt z publicznością. Chcemy ją zapraszać, gościć, odkrywać i prowadzić dialog. Chcemy być blisko i uważnie słuchać. Dziękujemy za zaproszenie, mówi Ewa Piotrowska, dyrektor Teatru Baj.

Inauguracja współpracy będzie miała miejsce na Scenie przy Głębockiej 66, gdzie 16 i 17 września o godz. 11:00 odbędzie się spektakl premierowy Teatru Baj, "Szkoła marzeń, czyli Akademia Pana Kleksa" w reż. Anety Płuszki. Pełny repertuar "Sceny Małego Widza z Teatrem Baj": www.bok.waw.pl

Informacje dla mediów: Karolina Szymańska, k.szymanska@bok.waw.pl, tel. 571 352 513