powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Krynica Zdrój. Pokaz projektu Teatru Modrzewiowego od/nowa: "Gdy skamienieje wiatr..."

Trzy historie trojga inspirujących postaci, opowiedziane przez trzech profesjonalnych artystów w wyjątkowej instalacji teatralnej, stworzonej wspólnie z mieszkańcami Krynicy-Zdroju.

Teatr Odwrócony zaprasza na pokaz w ramach II edycji projektu Teatr Modrzewiowy od/nowa, współfinansowanego ze środków Muzeum Historii Polski w ramach programu "Patriotyzm Jutra" pt."Gdy skamienieje wiatr..."

Teatr Odwrócony z Krakowa od trzech lat reaktywuje teatralne tradycje Krynicy-Zdroju. Dzięki tymczasowej adaptacji przestrzeni Starej Kotłowni na Deptaku Krynickim, Teatr Modrzewiowy, działający na przełomie XIX i XX wieku, ożywa na nowo. Jako innowacyjna agora działań społeczno-kulturalnych integruje profesjonalnych artystów z mieszkańcami miasta i okolic, którzy w ramach warsztatów stworzyli wspólny język do opowiedzenia historii bohaterów żyjących w Krynicy i Tyliczu w latach 1920-1947: polskiego księdza Władysława Gurgacza, łącznika Andrzeja Garbery - Łemka - oraz Reny Kornreich - Żydówki, ocalałej więźniarki Auschwitz. Tolerancja wobec innej kultury, wierność wyznawanym wartościom, odwaga i miłość będą tematami niepowtarzalnego spotkania z wyjątkową publicznością. Aktorom na scenie towarzyszą chórzyści, którzy w toku warsztatów muzycznych i teatralnych poznawali różnorodność poszczególnych kultur. W spektaklu twórcy zadają niewygodne pytania dotyczące przeszłości, pokazują zmagania bohaterów z nieuchronnym losem, jaki nakreśliła dla nich historia, próbują odnaleźć uniwersalną prawdę o człowieku.

Serdecznie zapraszamy na pokazy, które odbędą się w STAREJ KOTŁOWNI NA KRYNICKIM DEPTAKU:

6 września g. 22.00

7 września g. 20.00

8 września g. 20.00

Rezerwacja miejsc: rezerwacje@odwrocony.pl

Wstęp wolny!

Partnerami wydarzenia są: Uzdrowisko Krynica - Zegiestow sp. z o. o, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Krynicy Zdroju. Premiera instalacji odbywa się podczas XXVII Forum Ekonomicznego.