powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Nowa siedziba i premiery - nowy sezon w Teatrze Soho

Zapowiada się intensywny sezon w Teatrze Soho - scenie prowadzonej przez Stowarzyszenie Studio Teatralne Koło na terenie praskiego Soho Factory. Od sierpnia NGO-osowy teatr Marty Wójcickiej i Igora Gorzkowskiego będzie działał w nowej przestrzeni usytuowanej pomiędzy Muzeum Neonów a restauracją Warszawa Wschodnia Mateusza Gesslera.

Teatr Soho nowy budynek dzieli z Teatrem Niewielkim tworzącym spektakle dla najmłodszych widzów.

Już niebawem pod nowym adresem odbędą się dwie premiery. Obecnie trwają próby do kolejnego spektaklu młodego duetu dramaturgiczno-reżyserskiego Alicji Kobielarz i Karoliny Kowalczyk. Po dobrze przyjętym spektaklu "Żyjemy w najlepszym z możliwych światów" stworzonym wraz z muzykami z Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej oraz sukcesie Alicji Kobielarz w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, artystki przystąpiły do pracy nad spektaklem "Anonim" inspirowanym estetyką komiksów. W przedstawieniu zagrają Bartosz Mazur, Wiktor Korzeniewski i Diana Zamojska. Inauguracja nowej sceny oraz premierowy pokaz "Anonima" odbędą się 16 września 2017 r.

Do przygotowania drugiej premiery sezonu Teatr Soho zaprosił Pawła Miśkiewicza. Reżyser pracuje nad adaptacją głośnej powieść "Ości" Ignacego Karpowicza. Scenografię do przedstawienia stworzy Barbara Hanicka. Premiera spektaklu zaplanowana jest na 16 grudnia 2017 r.

W repertuarze nie zabraknie również spektakli Igora Gorzkowskiego tj. "Księżycowy chłopiec", , kultowa "Taksówka" czy spektakl dla najmłodszych widzów "Dolina Muminków w listopadzie". Nowy sezon w Soho urozmaicą także projekty dedykowane dzieciom autorstwa Stowarzyszenia Artanimacje, a wśród nich jesienna wystawa designu.