powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Happening" w Teatrze Baj

Teatr Baj we wrześniu wyrusza w podróż: po Warszawie, po Polsce i po świecie. W tym czasie, w jego siedzibie będzie prowadzony generalny remont, którego zakończenie planowane jest na sierpień 2019 roku. Symbolicznym otwarciem tej podróży jest "Happening" w reżyserii Ewy Piotrowskiej.

W zakamarkach teatralnych korytarzy aktorzy Teatru Baj wraz z muzykami Orkiestry Sinfonia Varsovia będą snuli opowieści o przeszłości: wesołej, zaskakującej, a czasem pełnej grozy. Artyści przywołają historie, które przez lata wydarzyły się w budynku i które spotkały zarówno aktorów, jak i lalki. Na chwilę zatrzymamy się na granicy rzeczywistości i magii.

Zbliżając się do finału tegorocznej podróży po praskich podwórkach w ramach projektu "Podwórza 2017" zapraszamy sąsiadów oraz widzów na nasze teatralne podwórko po raz ostatni przed generalnym remontem siedziby. "HAPPENING" będzie nietypowym wydarzeniem dla naszego Teatru, ponieważ dedykowany jest dorosłym widzom. Przed przybyłymi gośćmi otworzymy wszystkie drzwi naszego budynku. Wydarzenie ma charakter spaceru po Teatrze Baj.

Happening odbędzie się 26 i 27 sierpnia o godzinie 19.30 w siedzibie Teatru Baj, ul. Jagiellońska 28. WSTĘP WOLNY.

Rezerwacja wejściówek: pod numerem telefonu 22 818 08 21 oraz pod adresem mailowym bow@teatrbaj.pl.

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m. st. Warszawy do 2022 roku.

Od nowego sezonu Teatr Baj będzie prezentować swoje spektakle na scenach tymczasowych w Warszawie. Informacje o możliwości zakupu biletów na nasze spektakle podana jest na stronie internetowej teatrbaj.pl w zakładce Repertuar.

Scena na Głębockiej 66

Scena na Vincenta van Gogha 1

(Białołęcki Ośrodek Kultury)

T. 22 300 48 00 wew. 2

Bilety on-line: bok.waw.pl/repertuar

Bilety grupowe (spektakle w tygodniu): T. 22 818 08 21, E. kasa@teatrbaj.pl , bow@teatrbaj.pl

Scena na Jagiellońskiej 54

(Centrum Wielokulturowe)

T. 22 818 08 21, E. kasa@teatrbaj.pl , bow@teatrbaj.pl

Bilety on-line: bilety.teatrbaj.pl

Stacjonarnie bilety można kupić w KIOSKU KULTURY, Krakowskie Przedmieście 7 www.facebook.com/KioskKultury

Na wybrane terminy bilety do zakupu na eWejsciowki.pl , eBilet.pl oraz w sieci salonów EMPiK.

Zakup biletów możliwy od 4 września.

* * *

Rewitalizacja Teatru Baj: począwszy od nowego sezonu teatralnego 2017/18 Teatr Baj zmienia miejsce prezentacji swoich spektakli. Wiąże się to bezpośrednio z rewitalizacją siedziby Teatru oraz koniecznością wykonania gruntownego remontu budynku. Nie oznacza to zatrzymania lub przerwania pracy Teatru, a jedynie zmianę miejsca działalności artystycznej.

Teatr Baj powstał w 1928r. na warszawskim Żoliborzu i jest najstarszym teatrem lalek dla dzieci w Polsce. Dorobek artystyczny teatru obejmuje ponad 170 premiery. Baj sięga po polską i światową literaturę dla dzieci, stosuje różne formy i techniki lalkowe, łącząc w repertuarze klasykę i sztukę współczesną. Do realizacji spektakli zaprasza ciekawych twórców z Polski i zagranicy. Baj jako jedyny teatr lalek dla dzieci w Polsce został odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Złotym Medalem "Zasłużony Kulturze - Gloria Artis" (2014). Na wniosek dzieci Międzynarodowa Kapituła przyznała Ewie Piotrowskiej, Dyrektorowi Teatru Baj, Order Uśmiechu.