powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Supraśl. Podlasie SlowFest, słuchowisko "Excentrycy" w Teatrze Wierszalin

Zapraszamy na dzisiejsze słuchowisko według powieści Włodzimierza Kowalewskiego "Excentrycy, czyli jak powstawał wielki jazz w małym Ciechocinku".

Excentrycy

reż. Janusz Zaorski

2009, 55'

Jesień i zima 1957 roku, po październikowej odwilży. Opustoszały polski kurort, sypiące się pensjonaty, bieda i szarzyzna. Do Wandy, przed wojną lwowskiej dentystki i śpiewaczki jazzowej, która po powrocie z zesłania osiadła w Ciechocinku, przyjeżdża z Anglii starszy brat, jazzman Fabian. Pytany, dlaczego wrócił do Polski, oznajmia beztrosko: Przyjechałem grać swing. I szybko znajdują się ludzie, którzy chcą grać razem z nim. Do założonego z miejscowych dziwaków big-bandu dołącza Wanda i tajemnicza femme fatale Modesta. Ale czy to wszystko dzieje się naprawdę? Dlaczego ludzie wciąż powtarzają, że w kurorcie pojawił się diabeł? Film na podstawie tekstu Włodzimierza Kowalskiego zrealizował w 2015 roku Janusz Majewski.

Wydarzenie odbędzie się we współpracy z Teatrem Polskiego Radia.

21 sierpnia, godz.20:00 | siedziba Teatru Wierszalin w Supraślu

Bilety do nabycia w kasie festiwalowej w Domu Ludowym oraz online na podlasieslowfest.pl

Zaporaszamy serdecznie!

***

Podlasie SlowFest to interdyscyplinarny festiwal realizujący idee ruchu slow, dający możliwość kontaktu ze sztuką w otoczeniu natury. SlowFest jest skierowany do osób poszukujących kameralnych wydarzeń kulturalnych, wyciszenia oraz alternatywnych form spędzania wolnego czasu. Festiwal z założenia ma być rozciągnięty w czasie - przez dwa i pół miesiąca odbywać się będzie jedno lub dwa artystyczne wydarzenia dziennie, co ma sprzyjać uważniejszemu odbiorowi sztuki oraz kontemplacji. Różne dziedziny twórczości (film, muzyka, teatr, literatura, słuchowiska radiowe, sztuki wizualne) będą współistniały z innymi propozycjami (kulinaria, warsztaty, wycieczki i spacery tematyczne). SlowFest prezentować będzie dorobek niekonwencjonalnych artystów z różnych stron świata, a jednocześnie położy nacisk na współpracę z twórcami z Podlasia i podlaskimi instytucjami kultury oraz aktywne uczestnictwo miejscowej społeczności.