powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Teatr Kamienica w nowym sezonie

W nadchodzącym sezonie Teatr Kamienica zaprasza na premiery spektaklu Emiliana Kamińskiego "Trzecia młodość Bociana", familijnego spektaklu "Pan Tenorek i błękitny balonik", "Via-gry" w reż. Tomasza Obary oraz "Tresowanego mężczyzny" w reż. Marcina Sławińskiego.

2 września - premiera spektaklu "Trzecia młodość Bociana"

Jan Bocian, muzykant i niezrównany uwodziciel, po śmierci drugiej żony kończy z wygodnym, ale nieco nudnym życiem w Królowym Moście i rusza na podbój Warszawy. Chce nadgonić stracony czas i poużywać życia u boku pięknych kobiet. Tym bardziej, że niedawno zmarła żona zgromadziła całkiem pokaźny majątek. Co na to syn i synowa, którym przyszło gościć rozrywkowego emeryta? Co zrobią, gdy na włosku zawiśnie ich szczęście rodzinne i kariera młodego Bociana w branży reklamowej? Czy prawdą okaże się przysłowie, że z rodziną to najlepiej na zdjęciu? A może nabierze zupełnie nowego znaczenia?

***

17 września - premiera familijnego spektaklu "Pan Tenorek i błękitny balonik" z główną rolą Jacka Wójcickiego, w reżyserii Krzysztofa Jaślara. Produkcja została zrealizowana we współpracy z Fundacją Ireny Kwiatkowskiej, z okazji 105. urodzin aktorki.

"Pan Tenorek i Błękitny Balonik" to widowisko muzyczne z wykorzystaniem najpopularniejszych piosenek w wykonaniu Jacka Wójcickiego z cyklu programów telewizyjnych dla dzieci "Budzik": "Pan Tenorek", "Urodzinki Marcelinki", "Bałagan jak huragan", "O rety kotlety-klaun", "Dinozaur Pimpuś", "Mój błękitny balonik", "Papuga Gaduła" "Oj, dana, dana" , "Tamburynie graj".

Te przeboje podyktowały nieco surrealistyczny przebieg akcji, w którym jednak postawy i charaktery bohaterów są jak najbardziej realistyczne. Sceny mają charakter kabaretowych skeczy, w których zarówno dziecko, jak dorosły widz, znajdzie dla siebie powód do śmiechu, ale także wzruszenia. Przesłaniem spektaklu jest apel o okazywanie dobrych uczuć i nie szczędzenie sobie czułych słów, szczególnie w rodzinie. Spektakl dla dzieci od 4. roku życia.

***

11 października - premiera spektaklu "Via-gra" w reżyserii Tomasza Obary, z udziałem Justyny Sieńczyłło, Przemysława Bluszcza i Waldemara Błaszczyka.

On - przedsiębiorca w średnim wieku, który poświęcił życie swojej firmie, ona - kobieta przyzwyczajona do luksusu, spragniona miłości i uwagi, ale przez lata zaniedbywana przez męża. Czy próba ratowania tego związku powiedzie się?

"Via-gra" to słodko-gorzka komedia z wątkiem kryminalnym w tle. O rutynie w małżeństwie, skrywanych przez lata pretensjach, niespełnionych marzeniach, porzuconych i na nowo rozpalonych ambicjach oraz odradzającym się apetycie na życie.

Autor tekstu, popularny niemiecki dramaturg Fred Apke bawi widzów przewrotnymi dialogami, jednocześnie prowokując do refleksji nad ich własnym życiem. Lekka, komediowa forma pozwala na dystans wobec spraw ważnych i poważnych. A puenta sztuki pozostawia nas z pytaniem o sens zmian w życiu: lepiej późno niż wcale?

***

16 marca 2018 - premiera spektaklu "Tresowany mężczyzna", w reżyserii Marcina Sławińskiego, w obsadzie: Katarzyna Kwiatkowska/Edyta Olszówka, Justyna Sieńczyłło, Marta Chodorowska i Adam Serowaniec.