Lublin. "Dziennik podróży" z międzynarodową nagrodą

"Dziennik podróży" Bolesława Stelmacha, opowiadający o procesie powstawania Teatru w Budowie - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie, został nagrodzony w konkursie 50 Books | 50 Covers. To wielki prestiż dla polskich grafików.

«W 2016 roku Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" wydał książkę "Dziennik podróży" autorstwa Bolesława Stelmacha. Projekt graficzny oraz skład przygotowali Idalia Smyczyńska, Paweł Szarzyński i Robert Zając. Ich praca została doceniona w renomowanym międzynarodowym konkursie.

50 Books | 50 Covers to konkurs dla branży projektowania graficznego na najlepiej zaprojektowaną książkę roku. Organizowany jest od 1923 roku przez Amerykański Instytut Sztuki Graficznej, a od 5 lat także przez Design Observer. Co roku konkursowi towarzyszy wystawa, na której prezentowane są nagrodzone publikacje.

Jury było pod wrażeniem polskiego projektu. - Przykład bezbłędnej pracy edytorskiej, zdjęcia umieszczone z ogromnym wyczuciem i wrażliwością, a oprawa introligatorska dopełnia książkę prostotą i siłą - uzasadniała werdykt Jessica Helfand.

Nagroda w tym konkursie to ogromne wyróżnienie dla Polaków. Ich projekt konkurował z blisko 700 innymi pracami ze Stanów Zjednoczonych i Europy. - Cieszymy się z zauważenia i docenienia naszego projektu poza Polską. W finale konkursu nagrodzono również inne książki i okładki, które lubimy i cenimy - mówią autorzy pracy.

"Dziennik podróży" opowiada o procesie powstawania Teatru w Budowie - Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Jest opisem trudów i sukcesów trwającej 44 lata budowy. Wygrana w 50 Books | 50 Covers to nie pierwszy sukces książki. W ubiegłym roku projekt otrzymał nagrodę w konkursie Edycja na Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego