powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Nabór do Szkoły Konstruktorów Lalkowych

Instytut Teatralny wspólnie z Teatrem Animacji w Poznaniu zapraszają na czwarty warsztat Szkoły Konstruktorów Lalkowych, poświęcony wykorzystaniu technologii plecionkarstwa. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 sierpnia 2017 roku.

Teatr Animacji w Poznaniu i Instytut Teatralny w Warszawie zapraszają do udziału w unikatowym projekcie skierowanym do twórców teatralnych - artystów, pracowników pracowni plastycznych, rzemieślników - na który złożą się spotkania warsztatowe ze specjalistami prezentującymi różnorodne materie, techniki i technologie. Okazja do poszerzania wiedzy i praktyki w zakresie technik teatralnych zdarza się niezwykle rzadko, dlatego zapraszamy na czwarty warsztat Szkoły Konstruktorów Lalkowych.

Program jest odpowiedzią na potrzeby sygnalizowane przez środowisko teatrów lalkowych, a jego kształt i cel - rozbudzenie potrzeby eksperymentu w zakresie kreacji formy - to wynik obserwacji i rozmów kuratora programu Marka Waszkiela z twórcami, dyrektorami oraz pracownikami teatrów w Polsce i za granicą.

SPOTKANIE CZWARTE:

Warsztat plecionkarski

Warsztat w formie bloku 20 godzin poświęcony będzie wykorzystaniu technologii plecionkarstwa z użyciem surowców naturalnych, nowoczesnych i tworzyw recyklingowych w budowaniu form przestrzennych jako elementów scenograficznych (lalki, dekoracje, elementy kostiumu, formy wielkogabarytowe).

Prowadzący warsztaty - Maciej Pawlak.

Mistrz plecionkarstwa, związany z działaniami plecionkarzy w zagłębiu nowotomyskim i Światowym Festiwalem Wikliny i Plecionkarstwa. Maciej Pawlak potrafi wyjść z ram stereotypowego rzemiosła, kojarzonego z koszykami na zakupy, lub co najwyżej z ogrodowymi meblami i tworzyć obiekty przestrzenne przemawiające niezwykłą fakturą, ale też doskonale współgrające z grą światła scenicznego. Szeroko pojęta scenografia i potrzeby sceniczne, mogą opierać się o użycie współczesnych materiałów, także tych pochodzących z recyklingu. Plecionkarstwo wykorzystuje każdy materiał, który jest wystarczająco cienki i giętki, by go ze sobą splatać, dlatego obok tradycyjnych tworzyw: wikliny, włókien egzotycznych możemy stosować odpady przemysłowe, pozostałości opakowań, folię stretch, papier, taśmy do pakowania, sznurek, butelki PET i wiele innych.

TERMIN: 25 - 27 sierpnia 2017

MIJSCE: POZNAŃ

CENA: 550 zł (udział, materiały, narzędzia, wyżywienie, nocleg)

CENA: 330 zł (udział, materiały, narzędzia, wyżywienie, bez noclegów)

ZGŁOSZENIA: sekretariatteatranimacji@gmail.com

LICZBA MIEJSC: 12