Wałbrzych. Podwyżki dla pracowników kultury

Średnio po 280 zł podwyżki otrzymają pracownicy w prowadzonych przez Urząd Marszałkowski instytucjach kultury.

«Najpierw środki na ten cel trafiły do Opery Wrocławskiej i Teatru Polskiego we Wrocławiu, teraz wsparcie otrzymają także: Muzeum Narodowe, Filharmonia Sudecka, Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze, Teatr im. Modrzejewskiej w Legnicy, Dolnośląska Biblioteka Publiczna, Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu, Muzeum Karkonoskie, Odra - Film we Wrocławiu, Wrocławski Teatr Pantomimy, Ośrodek Kultury i Sztuki, Muzeum Gross-Rosen, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, Muzeum Poczty i Telekomunikacji, Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu.

Zarząd Województwa Dolnośląskiego przyznał dodatkowe środki na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników instytucji prowadzonych lub współprowadzonych przez Województwo Dolnośląskie w wysokości 2 864 146 zł. Informacja dotyczy grupy blisko 1 700 osób pracujących w marszałkowskich instytucjach.

Mamy świadomość, że grupę tę stanowią osoby będące specjalistami w swoich dziedzinach, twórcy kultury, dyrygenci, muzycy, aktorzy, reżyserzy, kustosze, bibliotekarze, osoby wszechstronnie wykształcone, posiadające wielki talent, wieloletnie doświadczenie i kompetencje - mówi marszałek Cezary Przybylski. - Pragnę też podkreślić, że podwyżki nie obejmą kadry zarządzającej instytucjami, tylko jej szeregowych pracowników.

Jeśli mowa o wałbrzyskich instytucjach kultury objętych podwyżkami, to mowa o Filharmonii Sudeckiej i kwocie 127 000 zł oraz o Teatrze Dramatycznym w Wałbrzychu i kwocie 75 297 zł.

red»

e-teatr.pl - wortal teatru polskiego © Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego