powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Teatr Wybrzeże zagra na ULICY w Krakowie

Spektakl "Fahrenheit 451" weźmie udział w 30. edycji Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Ulicznych ULICA. Przedstawienie zostanie zaprezentowane w najbliższy czwartek, 6 lipca o godzinie 18 na Dużej Scenie Teatru Łaźnia Nowa w Krakowie.

O FESTIWALU

Tematem wiodącym 30. edycji Festiwalu będzie sugestywny obraz życia ludzi, którym zabrania się posiadania i czytania książek. Obraz ten wykreował w swej powieści FAHRENHEIT 451 Ray Bradbury. Wszystkie przedstawienia zaproszone do tegorocznej edycji festiwalu będą mocnym, wyrazistym ostrzeżeniem przed takim światem, taką, zagrażającą nam cywilizacją. Z teatrów polskich zobaczymy m.in. Teatr Ósmego Dnia, Teatr KTO, Teatr Wybrzeże, Teatr Biuro Podróży oraz Teatr Wagabunda. Z Teatrów z zagranicy do udziału w festiwalu zostali zaproszeni m. in. Xarxa, Kamchatka, Periplum, Kitchen Theatre, Delreves i Danile Burley.

O SPEKTAKLU

Antyutopijna opowieść o świecie przyszłości, w którym indywidualizm jest całkowicie stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, a analfabetyzm mile widziany. Książki są złem, za ich posiadanie grozi kara, a strażacy palą je na wielkich stosach. Adaptacja najsłynniejszej powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich twórców fantastyki u nas w inscenizacji jednego z najgłośniejszych twórców współczesnego teatru Marcina Libera, laureata Lauru Konrada i szeregu innych nagród i wyróżnień.

Jury 1. edycji Festiwalu Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie przyznało Złotą Kieszeń za najlepsze kostiumy grupie Mixer za spektakl FAHRENHEIT 451.

"O tym sukcesie przeważył w dużej mierze doskonały zespół Teatru Wybrzeże, który bezbłędnie wessał publiczność w świat tylko z pozoru utopijny. Największą wartością tego spektaklu jest cel, by poprowadzić dialog z widzem. Dać ostry komunikat."

Jacek Górecki, magazyn LAVIE