powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Młodzieżowe Studio Teatralne jedzie do Gdańska

Po udanym występie w warszawskim Teatrze Studio Młodzieżowe Studio Teatralne rusza do Gdańska. Jako jeden z 12 najlepszych młodzieżowych zespołów teatralnych w Polsce wystawi spektakl "Wars is over" na VIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym MOST.

"War is over" traktuje o wojnie w mikro i makroskali. Wojnie między dwojgiem ludzi, między narodami, wojnie wewnętrznej w sensie zmagania się człowieka z samym sobą. Przede wszystkim jednak jest manifestem młodych ludzi, którzy wchodząc w dorosły świat, wymagają od niego odpowiedzi na pytanie - dlaczego, na przestrzeni dziejów, pozostaje on niezmiennie w stanie wojny?

Mamy nadzieję, że spektakl poruszy widzów i jurorów.

Festiwal MOST zakończy się pokazem działań wypracowanych podczas warsztatów adresowanych do grup teatralnych oraz uroczystą ceremonią wręczenia statuetek, dyplomów i nagród. Oprócz Nagrody Specjalnej, nagród dla najlepszej aktorki i aktora, wręczona zostanie ta najważniejsza - Nagroda Publiczności.

Celem Festiwalu jest podniesienie umiejętności aktorskich młodych ludzi zafascynowanych teatrem oraz stworzenie wielowymiarowej płaszczyzny wymiany wzajemnych doświadczeń i dialogu. Festiwal skierowany jest do młodzieżowych grup teatralnych, których członkowie mają od 14 do 25 lat. Organizatorami Festiwalu są Miejski Teatr Miniatura w Gdańsku i Stowarzyszenie Kulturalno-Edukacyjne MOST.

Udział Młodzieżowego Studia Teatralnego w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym MOST w Gdańsku jest możliwy dzięki dofinansowaniu z Funduszu Animacji Kultury 2017.