powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Dominik Strycharski wystąpi w NInA

Flecista jazzowy i awangardowy, kompozytor i twórca muzyki do spektakli teatralnych Dominik Strycharski wystąpi w czwartek w warszawskim gmachu Narodowego Instytutu Audiowizualnego. Koncert odbędzie się w ramach cyklu "Awangarda na ucho".

Strycharski zaprezentuje słuchaczom utwór "Melodie" Louisa Andriessena, który ukazał się na albumie "Ghost" duetu Strycharski/ Andriessen. Fleciście towarzyszyć będzie pianistka Barbara Drążkowska. W repertuarze czwartkowego koncertu znajdzie się także kompozycja "Arrangements" Kazimierza Serockiego, skomponowaną na flet prosty. W drugiej części koncertu wybrzmią autorskie kompozycje Strycharskiego.

Dominik Strycharski to flecista, kompozytor, performer i autor muzyki do spektakli teatralnych, jedna z najważniejszych postaci warszawskiej sceny muzyki eksperymentalnej i jazzowej. Brał udział w pracach takich muzycznych projektów jak m.in. Pulsarus, Myriad Duo, Prophetic Fall czy Ad Libitum Ensemble i To Tu Orchestra. Tworzy również na własną rękę, jako solowy projekt Doministry, w którym łączy wpływy jazzu, muzyki elektronicznej, performance'u i ambientu.

Napisał także muzykę do spektakli teatralnych Michała Zadary ("Ifigenia", "Odprawa posłów greckich"), Łukasza Kosa ("Starość jest piękna", "Kajtuś czarodziej"), czy przedstawień, wystawianych w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatrze Powszechnym w Warszawie, Teatrze Powszechnym w Bydgoszczy, Teatrze im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze, Teatrze Polonia w Warszawie czy Teatrze Współczesnym we Wrocławiu.

Koncert Dominika Strycharskiego odbywać się będzie w ramach cyklu "Awangarda na ucho", zainaugurowanym w rocznicę 100-lecia awangardy w Polsce, która przypada w 2017 r. Cykl comiesięcznych koncertów przybliżać ma widowni nurty i tendencje we współczesnej polskiej awangardzie. Do tej pory w stołecznym gmachu Narodowego Instytutu Audiowizualnego zagrali już m.in. Hubert Zemler, Saagara, Zdzisław Piernik i HATI oraz Anna Zaradny.

Szczegółowe informacje o cyklu dostępne są na stronie internetowej pod adresem www.nina.gov.pl