Projekt "Lato w teatrze" 2012

19-03-2012
25-11-2015
Próba świata
- Po kryzysie finansowym w 2009 r. w Islandii zapotrzebowanie na abonamenty teatralne wzrosło o 600 proc. Zamiast chleba ludzie kupowali bilety - z dyrektorką Instytutu Teatralnego Dorotą Buchwald rozmawia Paweł Płoski w Tygodniku Powszechnym - dodatku "Teatr Ogromny".
06-08-2013
Tomaszów Mazowiecki. Projekt "Lato w teatrze"
Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Maz. zaprasza na spektakl pt. "I tak zrobimy cię na szaro" w wykonaniu uczestników projektu "Lato w teatrze". Spektakl zostanie zaprezentowany 12 i 13 sierpnia o godz. 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Browarna 7). Wstęp wolny.
21-09-2012
Pinokio przyjeżdża za darmo
Mieszkańcy małych miast nie mogą nieraz uwierzyć, że ktoś daje im coś "za darmo": spektakl, warsztaty, watę cukrową. Z trudem wyobrażają sobie, że oto nagle państwo przypomniało sobie o ich potrzebach kulturalnych - i w tej formie, a nie boisk czy autostrad, chce oddać im część podatków - o letniej akcji Instytutu Teatralnego pisze Witold Mrozek
12-09-2012
Poronin. Po Teatralnym Lecie
W niedzielę 19 sierpnia odbył się w GOK-u w Poroninie wernisaż wystawy zatytułowanej "W ogrodzie muz". Odwiedzający mogli obejrzeć prace dzieci z Poronina i Suchego, będące efektem dwutygodniowych warsztatów "Lato w Teatrze", organizowanych przez Instytut Teatralny w Warszawie, a finansowanych przez Ministerstwo Kultury.
01-09-2012
Legnica. Jeleniogórski spektakl Lata w Teatrze na Nowym Świecie
"Między porannym a wieczornym myciem zębów. Higiena nieumysłowa" to tytuł przedstawienia, które młodzież z Jeleniej Góry i okolic pokaże w poniedziałek 3 września na legnickiej Scenie na Nowym Świecie. Początek o 17.
30-08-2012
Kraków. Finał "Lata w Teatrze" w Teatrze Figur
Już w najbliższą sobotę - 1 września odbędzie się wielki finał projektu "Lato w Teatrze", który był realizowany m.in. przez Teatr Figur Kraków. Finałowy pokaz będzie miał charakter interdyscyplinarnego wydarzenia artystycznego, a wszystko odbywać się będzie w klimacie pikniku teatralnego.
30-08-2012
Lato w Teatrze na finiszu
Projekt Lato w Teatrze zbliża się do końca. W tym roku dwutygodniowe warsztaty artystyczne zostały zorganizowane przez 35 ośrodków, pięć turnusów należało do bloku Lato w Teatrze - TANIEC, uruchomionego po raz pierwszy, dzięki współpracy z Instytutem Muzyki i Tańca.
24-08-2012
Białystok. Finałowy spektakl "Lata w teatrze"
Uczą się aktorstwa, przygotowują scenografię i maski, zgłębiają dziennikarski warsztat. Grupa blisko 40 młodych osób spędza lato na teatralnych warsztatach. Już w weekend zaprasza na pokaz finałowy w Teatrze Dramatycznym. Wstęp jest wolny.
16-08-2012
Kraj. "Gdzie jest Pinokio?" znów w trasie
Dziś w kolejny objazd, trzeci już w tym roku, wyruszył spektakl "Gdzie jest Pinokio?" w reż. Roberta Jarosza. W najbliższym czasie trupa aktorów, akrobatów i muzyków odwiedzi kolejne miasta i miasteczka.
14-08-2012
Białystok. Rusza "Lato w teatrze"
Pochodzą z całego regionu, m.in. z: Grabówki, Sokółki, Wasilkowa, Strabli, Turośni Kościelnej, Goniądza i Białegostoku. I to właśnie stolica województwa podlaskiego ich połączyła. W Białymstoku ruszyła kolejna edycja warsztatów "Lato w Teatrze".
13-08-2012
Legnica. "Lato w teatrze" dobiegło mety
Premierowym spektaklem "idol@slawa.pl" na dużej scenie teatru w Legnicy oraz jego wyjazdową prezentacją na scenie MDK "Muflon" w Jeleniej Górze zakończyło się legnickie "Lato w teatrze".
09-08-2012
Gdańsk. "Kop-ciuszek. Wrzeszcz na to" w Miniaturze
12 i 13 sierpnia będzie można obejrzeć premierowy spektakl "Kop-ciuszek. Wrzeszcz na to", który stworzyły dzieci biorące udział w projekcie "Wrzeszcz na to". Projekt ten został zrealizowany w ramach ogólnopolskiego programu "Lato w teatrze".
07-08-2012
Legnica. Przedpremierowa promocja "Lata w teatrze"
Na dwa dni przed czwartkową (9 sierpnia) premierą spektaklu "idol@slawa.pl" młodzież z grupy promocyjno-dziennikarskiej zorganizowała konferencję prasową dla legnickich mediów.
03-08-2012
Kolejne pokazy w ramach Lata w Teatrze
Na przełomie lipca i sierpnia w 9 z 35 miejscowości realizowane są turnusy Lata w Teatrze - projektu organizowanego przez Instytut Teatralny. W czterech ośrodkach w najbliższym czasie odbędą się pokazy kończące dwutygodniowe warsztaty artystyczne.
02-08-2012
Legnica. Krzystek spotkał się z uczestnikami Lata w Teatrze
Reżyser z legnickim rodowodem zakończył trzydniową dokumentację miejsc, w których toczyć się będzie akcja jego nowego filmu. Zdjęcia do "Fotografa" zaczną się we wrześniu.
31-07-2012
Legnica. Ruszyło "Lato w teatrze" u Modrzejewskiej
W poniedziałek, 30 lipca, wystartowały bezpłatne artystyczne wakacje dla młodzieży (15-19 lat), w ramach projektu "Lato w teatrze".. Zakończy je dwukrotna prezentacja spektaklu pt. " idol@slawa.pl".
28-07-2012
Kraków. "Pokolenie f" w Bagateli
W sobotę i niedzielę (28-29 lipca) o godz. 19.15 na Scenie na Sarego Teatru Bagatela zobaczyć można spektakl "Pokolenie f" realizowany w ramach projektu Lato w Teatrze. Wystąpią podopieczni Stowarzyszenia "Siemacha".
27-07-2012
Kraków. Sztuka wychowanków Stowarzyszenia Siemacha w Teatrze Bagatela
Podopieczni Stowarzyszenia Siemacha wystąpią w przygotowanym przez siebie spektaklu "Pokolenie f", który w sobotę i niedzielę zostanie wystawiony w krakowskim Teatrze Bagatela na Scenie na Sarego.
25-07-2012
Kraj. "Lato w Teatrze" na półmetku
W najbliższym czasie w sześciu miejscowościach odbędą się pokazy spektakli powstałych w efekcie dwutygodniowych warsztatów artystycznych prowadzonych w ramach programu "Lato w Teatrze". Do połowy lipca zakończyło się już 8 z 35 turnusów, które w tym roku zostały zakwalifikowane do realizacji.
25-07-2012
Tomaszów Mazowiecki. Jutro rusza projekt "Lato w teatrze"
W ramach programu "Lato w teatrze" Miejski Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim organizuje warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży w wieku 10-17 lat pod nazwą "Bakcyl". Projekt "Lato w teatrze" został zainicjowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i jest koordynowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
24-07-2012
Kraków. "Lato w teatrze" w Bagateli
Projekt warsztatów "Lato w teatrze" dla podopiecznych Stowarzyszenia Siemacha stworzony przez Bagatelę i Agnieszkę Korytkowską-Mazur, reżyserkę oraz Dyrektor Teatru Dramatycznego w Białymstoku jest realizowany między 16 a 29 lipca 2012 r.
20-07-2012
Bydgoszcz. W Polskim trwa "Lato w teatrze"
Mówią "nie" dyskryminacji i nietolerancji. Nie zgadzają się na bezmyślność i brak wyobraźni. Młodzi oburzają się w teatrze. Do końca lipca w ramach warsztatów będą tworzyć, wyrażać siebie i swoje zdanie.
20-07-2012
Teatru uczyli się w Źródliskach
Wakacyjne lekcje teatralne w parku Źródliska udowodniły swój ą edukacyjną wartość. Dla wielu rodziców na widowni było to pierwsze spotkanie ze sztuką z pogranicza teatru i performance - pisze Joanna Kocemba w Polsce Dzienniku Łódzkim.
19-07-2012
"Lato w Teatrze" - Teatr Figur w Krakowie zaprasza
Zapraszamy na kolejną edycję ogólnopolskiego projektu "Lato w Teatrze" koordynowanego przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie a zainicjowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spędź lato z Teatrem Figur!
18-07-2012
Kraków. Lato w teatrze Bagatela
W poniedziałek rozpoczął się projekt "Lato w teatrze", czyli warsztaty przygotowane dla podopiecznych Stowarzyszenia "Siemacha" przez Bagatelę oraz reżyserkę Agnieszkę Korytkowską-Mazur.
16-07-2012
Olsztyn. Rusza Lato w Teatrze - Taniec
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie i grupa twórcza Pracownia Tańca Pryzmat zapraszają w dniach 16-29 lipca na Lato w Teatrze-Taniec.
16-07-2012
Szczecin. Dzieci wystawiły "Tymoteusza..."
"Tymoteusz wśród ptaków" to spektakl, który w szczecińskim Teatrze Lalek Pleciuga wystawiły w sobotę dzieci uczestniczące w projekcie "Lato w Teatrze".
14-07-2012
Łódź. "Lato z Teatrem" z Choreą
W sobotę i w niedzielę (14 i 15 lipca) będzie można obejrzeć finał projektu "Lato w Teatrze" prowadzony przez teatr Chorea.
14-07-2012
Kraj. Pierwsze pokazy w ramach Lata w Teatrze
Już dziś odbędzie się pierwszy pokaz spektaklu, który powstał jako uwieńczenie dwutygodniowych warsztatów w ramach programu Lato w Teatrze. 14 lipca premiery czekają teatromanów z czterech kolejnych miejscowości.
14-07-2012
Poronin. Finał Lata w Teatrze
Jedyna i niepowtarzalna okazja, żeby zobaczyć efekt dwutygodniowych warsztatów pod hasłem Lato w Teatrze już 16 i 17 lipca o godzinie 19 w Zespole Szkół im. Legionów Polskich w Poroninie. Młodzi artyści z Poronina i Suchego zaprezentują swoją wersję dramatów "Antygona" i "Król Edyp" Sofoklesa w kostiumach i oprawie scenograficznej własnego wykonania.
13-07-2012
Bydgoszcz. W Polskim też "Lato w teatrze"
Zajęcia w Teatrze Polskim, w których weźmie udział około czterdzieściorga młodych ludzi w wieku licealnym, wyłonionych spośród dużego grona chętnych, rozpoczynają się już w najbliższą niedzielę, 15 lipca. Potrwają dwa tygodnie. Będą przebiegały pod hasłem "Oburzajcie się!".
13-07-2012
Kraj. "Gdzie jest Pinokio?" wyruszył w lipcową trasę
Spektakl "Gdzie jest Pinokio?" dziś wyruszył w drugą wakacyjną trasę. Tym razem trupa aktorów, cyrkowców i muzyków odwiedzi siedem miejscowości, w każdej z nich spędzając dwa dni.
12-07-2012
Szczecin. Młodzi aktorzy na scenie Pleciugi
Dzieci objęte programem "Lato w Teatrze" zaprezentują w Teatrze Lalek przedstawienie "Tymoteusz wśród ptaków". Premiera w sobotę
12-07-2012
Toruń. "Marzyciele mogą wszystko" na półkoloniach w Baju
Dzieci na półkoloniach teatralnych w Baju Pomorskim przygotowały samodzielnie spektakl - premiera przedstawienia "Marzyciele mogą wszystko" odbędzie się w sobotę.
11-07-2012
Gorzów Wlkp. Młodzi aktorzy w projekcie "Lato w teatrze"
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Nova w Łośnie zaprasza na spektakl "Magia czasu"" zrealizowany w ramach programu Lato w teatrze. Pokazy spektaklu odbędą się 13 i 14 lipca w Miejskim Ośrodku Sztuki w Gorzowie, który jest partnerem projektu, oraz 15 lipca w Łośnie.
07-07-2012
Toruń. Półkolonie "Lato w teatrze" na półmetku
2 lipca Teatr Baj Pomorski w Toruniu przejęły w swoje władanie dzieci, które biorą udział w 1 turnusie półkolonii "Lato w teatrze". Na półmetku półkolonii dzieci zapraszają na happening, który odbędzie się na Starym Rynku o godz. 13.
06-07-2012
Poronin. Warsztaty teatralne w GOK-u
Jak dziś wyglądają dylematy Antygony i czy przekładają się na problemy podhalańskiej wsi? O tym, jak twórcze mogą być wakacje, przekonują się uczestnicy ogólnopolskiej akcji "Lato w teatrze".
06-07-2012
Szczecin. Wakacje w teatrach
Trwają wakacje, w ich trakcie urlopują także pracownicy szczecińskich teatrów. Choć jednak nie odbywają się spektakle repertuarowe, niektóre placówki pomyślały o kulturalnej ofercie dla dzieci i młodzieży.
05-07-2012
Szczecin. Teatralne półkolonie w Pleciudze
W Teatrze Lalek "Pleciuga" rozpoczęły się bezpłatne kolonie i półkolonie. Dzieci, które wezmą w nich udział, będą miały okazję uczestniczyć w warsztatach teatralnych, muzycznych, plastycznych lub dziennikarskich.
05-07-2012
Kraków. Lato w Teatrze - projekt edukacyjny Bagateli
Teatr Bagatela w Krakowie wraz z reżyserką i nową Dyrektorką Teatru Dramatycznego w Białymstoku, Agnieszką Korytkowską-Mazur przygotował projekt działań teatralnych dla podopiecznych Stowarzyszenia "Siemacha" w Krakowie i uzyskał aprobatę oraz dofinansowanie z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie w ramach programu "Lato w teatrze".
03-07-2012
Opole. Projekt "Lato w teatrze"
Czterdzieścioro dzieci, w tym troje niewidzących, bierze udział w warsztatach teatralnych, które rozpoczęły się w poniedziałek w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora. Owoc ich prac poznamy za dwa tygodnie, kiedy na scenie "Lalek" pokażą przygotowany przez siebie spektakl.
03-07-2012
Kraj. Ruszyło "Lato w Teatrze" 2012
W weekend w Łośnie, Łodzi, Nowym Dworze Gdańskim, Poroninie, Szczecinie, Opolu, Toruniu oraz Bukownicy rozpoczęły się warsztaty artystyczne w ramach programu "Lato w Teatrze".
30-06-2012
Teatr w Poroninie
- Skupimy się wokół teatru greckiego. Temat warsztatów brzmi; "Wariacje antyczne". Skonstruujemy skróty tragedii greckich, m.in. "Antygony"czy "Medei"i na bazie problemów w nich zawartych chcę, by dzieci zaimprowizowały - mówi BARTOSZ CHOWANIEC o akcji Lato w teatrze.
27-06-2012
Gdańsk. Letnie warsztaty teatralne w Miniaturze
Miejski Teatr Miniatura ogłasza nabór uczestników na warsztaty teatralne organizowane w ramach ogólnopolskiego programu "Lato w teatrze" realizowanego z inicjatywy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.
27-06-2012
Poronin. Warsztaty teatralne dla dzieci HOBO Art Foundation
W ramach programu Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego "Lato w teatrze" HOBO Art Foundation organizuje warsztaty teatralne dla dzieci. Edukacyjny projekt "Wariacje antyczne" realizowany jest dzięki dofinansowaniu ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
20-06-2012
Toruń. Teatralne półkolonie w Baju Pomorskim
Propozycję na zbliżające się wakacje ma dla uczniów Baj Pomorski. Podobnie jak w ubiegłych latach przygotował dwa turnusy teatralnych półkolonii.
19-06-2012
Legnica. O idolach młodzieży w spektaklu Lata w Teatrze
Dobiega końca rekrutacja uczestników i przygotowania do tegorocznej edycji Lata w Teatrze, które legnicki teatr organizuje wspólnie z miejscowym starostwem powiatowym.
18-06-2012
Bydgoszcz. Wakacyjne warsztaty w Teatrze Polskim
Nie podoba im się poziom edukacji, marnowanie publicznych pieniędzy i dyskryminowanie słabszych. Podczas teatralnych warsztatów przygotują spektakl, w którym o tym opowiedzą. Tobie też nie jest wszystko jedno? Możesz do nich dołączyć - zgłoś się do drugiej edycji projektu "Lato w teatrze".
11-06-2012
Białystok. Zapisy na letnie warsztaty teatralne
Stowarzyszenie Teatr Okno zaprasza młodzież na letnie. warsztaty. "Lato w teatrze" to świetny sposób na spędzenie wakacji w mieście. Zapisy startują już 20 czerwca.
10-05-2012
Szczecin. Pleciugowe Lato w Teatrze 2012
Z wielką radością informujemy, że Teatr Lalek "Pleciuga" otrzymał dofinansowanie w ramach programu Lato w Teatrze, organizowany przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.
08-05-2012
Werdykt komisji artystycznej projektu Teatr Polska - edycja 2012.
W dniu 7 maja 2012 roku Komisja ekspertów programu "Lato w Teatrze" w składzie: Wiesława Klata, Anna Michalak, Joanna Orlik, Justyna Sobczyk, Magdalena Szpak, Zbigniew Rudziński spośród 50 nadesłanych wniosków do udziału w programie wybrała 30.
19-03-2012
Warszawa. Wyniki naboru listów intencyjnych do programu "Lato w teatrze"
19 marca 2012 roku komisja ekspertów programu "Lato w Teatrze" Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego spośród 77 listów intencyjnych wybrała do udziału w programie 50 projektów.