powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Trio Absolutely Fabulous Dancers w Promie Kultury

Aktorka, tancerz i choreografka wspólnie przyglądają się swoim korzeniom i historii, podejmują temat edukacji i tożsamości, zastanawiają się, co dodaje im skrzydeł - a to wszystko w rytmach tańca współczesnego. HOTELOKO movement makers wystąpi 30 czerwca i 1 lipca w PROMie Kultury Saska Kępa.

Trio Absolutely Fabulous Dancers odpowiedzi i inspiracji szuka w przeszłości, historii, w ruchu codziennym, pamięci ciała i narzędziach performatywnych. W ten sposób artyści z HOTELOKO movement makers budują swój niepowtarzalny, absurdalny styl taneczny, który burzy wszelkie stereotypy i oczekiwania.

- Zapraszam na absolutnie fantastyczny tercet taneczny! Wspólnie trenujemy ze sobą już od ponad roku i poprzez połączenie metod aktorskich i techniki tańca współczesnego wypracowaliśmy unikatowy styl taneczny, który niczym pocisk absurdu, niczym niszcząca kula, wyważa kolejne cegły w ścianie - mówi Magdalena Przybysz, choreografka, tancerka i autorka koncepcji performansu Absolutely Fabulous Dancers. Tancerze samotnie biegną pod niebem gwiazd oraz znajdują się w odmiennych konstelacjach zadając sobie pytania iście filozoficzne, m.in.: Co nas ukształtowało? Dokąd zmierzamy? Czy ktoś wie, jak wyglądałoby nasze życie, gdyby nie narzucona nam z góry edukacja, przez którą musieliśmy przebrnąć? Czy aby iść dalej, musimy się obudzić i oduczyć wszystkiego, czego najpierw musieliśmy się nauczyć? Czy piękno można na nowo odnaleźć w prostocie codzienności? - dodaje Przybysz.

- HOTELOKO movement makers powstał w 2011 roku z mojej inicjatywy. Początkowo nazwa brzmiała Teatr HOTELOKO, ale zmieniliśmy ją, ponieważ nowa nazwa lepiej oddaje charakter naszych wspólnych działań artystycznych - dodaje aktorka, reżyserka i producentka Agata Życzkowska. Obecnie współtworzę go z Magdaleną Przybysz i Wojciechem Grudzińskim, którzy razem ze mną realizują projekty artystyczne, edukacyjne i społeczne na pograniczu tańca, teatru i performans, łącząc te dziedziny sztuki. Nazwa HOTELOKO movement makers jest związana z ideą: JESTEŚMY TAM, GDZIE JEST DOBRY FLOW.

Więcej informacji o HOTELOKO movement makers na: www.facebook.com/Hoteloko, www.fundacjarozwojuteatru.pl

ABSOLUTELY FABULOUS Dancers

performans / premiera:

30 czerwca i 1 lipca, godz. 19:00

PROM Kultury Saska Kępa, ul. Brukselska 23

Wstęp wolny na zaproszenia. Rezerwacja zaproszeń: agata@fundacjarozwojuteatru.pl

Partnerzy: PROM Kultury Saska Kępa/ Teatr Baza/ Fundacja Burdąg/ Centrum w Ruchu/ Centrum Sztuki Tańca w Warszawie

Projekt współfinansuje: Miasto Stołeczne Warszawa

Po spektaklu premierowym 30 czerwca zapraszamy na spotkanie z artystami. Spotkanie prowadzi: Hanna Raszewska