powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Kolejny "Fabularny przewodnik po..." w Komediowym

Klub Komediowy zaprasza na pokazy szóstego odcinka scenicznego poradnika. Premiera "Fabularnego przewodnika po nieruchomości wolnostojącej" 22 czerwca o godz 20.00.

LETNIE SCENY KLUBU KOMEDIOWEGO

Jeśli latem - to czemu nie w plenerze? Na scenach przy Prochowni Żoliborz (Czarnieckiego 51), Placu Zabaw nad Wisłą (bulwar B. Grzymały-Siedleckiego) i klubowiniarni Do Widzenia, Do Jutra (Królowej Aldony 17) będzie można bezpłatnie obejrzeć wybrane spektakle z naszego repertuaru.

PONIEDZIAŁKI W PROCHOWNI

W co drugi poniedziałek zapraszamy Parku im. Stefana Żeromskiego. W repertuarze m.in. monodram "Co modna pani wiedzieć powinna". To spektakl pełen trafnych porad, wstydliwych wyznań, a także kłopotliwych pytań. Na przykład: Co by robiła kobieta, gdyby musiała robić wszystko, co jej każą? Czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? Tytułowa Modna Pani, żeby to wszystko zrobić, musi wstać o 4. Albo w ogóle lepiej nie spać. W roli kobiety starającej się przyswoić wszystkie dobre rady, powinności i obowiązki nakładane na nią przez popkulturę i rzeczywistość - Katarzyna Kołeczek. Zapraszamy już 26 czerwca o g. 20.30

ŚRODY I NIEDZIELE NAD WISŁĄ

W każdą środę i w niedzielę warto wpaść na Plac Zabaw nad Wisłą, gdzie można nie tylko napić się zimnego piwa, nacieszyć letnią aurą, lecz także zobaczyć występy najlepszych teatrów improwizowanych i projektów Klubu Komediowego. W repertuarze m.in. Musical improwizowany - przedstawienie muzyczne, w którym wszystko dzieje się na żywo: muzyka, dialogi, piosenki, a także choreografia. Potrzeba jedynie tytułu musicalu - a ten sugeruje widownia. Premiera i zarazem ostatni pokaz musicalu już 28 czerwca o g. 20.

PIĄTKI NA SASKIEJ KĘPIE

W drugiej połowie czerwca rozpoczniemy regularne piątkowe występy w klubowiniarni Do Widzenia, Do Jutra. Już 23 czerwca o g. 20.30 zapraszamy na wieczór z krótkimi grami. Improwizatorzy z Klubu Komediowego zrealizują na scenie odgórne założenia poszczególnych gier, w tym gier muzycznych. Improwizatorzy będą musieli ułożyć barową piosenkę na zadany przez publiczność temat, zaimprowizować serię muzycznych hitów albo a vista kontynuować scenę, śpiewając. Wszystko na żywo, bez przygotowania, za to z akompaniamentem pianina.

ROZWÓD, KREDYT I WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA - CZYLI PRZEWODNIK PO... RZECZYWISTOŚCI WSPÓŁCZESNYCH TRZYDZIESTOLATKÓW

Już 22 czerwca o godzinie 20 na scenie przy pl. Zbawiciela premiera najnowszej, szóstej odsłony scenicznego poradnika Klubu Komediowego: "Fabularnego przewodnika po nieruchomości wolnostojącej". Bohaterów pierwszego odcinka ("Fabularnego przewodnika po rzeczywistości wolnorynkowej") spotkamy po latach jako parę, która tkwiąc w separacji, odkrywa, że najtrwalszym balsamem dla martwej relacji jest kupione na niekorzystny kredyt mieszkanie. Spłata ostatniej raty to przepustka do wolności, od której dzieli już tylko kilka drobnych formalności. Trudności piętrzą się w serii scen, skeczy i piosenek, pośród walki o władzę nad wspólnotą mieszkaniową, nieodebranych z poczty wezwań, seansów spirytystycznych i tajemniczego dyspozytora numerków.

"Fabularny przewodnik po..." to serial sceniczny produkowany przez Klub Komediowy. Spektakl formułą nawiązuje do absurdalnego, kawiarnianego kabaretu literackiego przepełnionego skeczem, monologiem scenicznym i piosenką, któremu poza żartem nieobca jest również nuta liryczna.

Spektakl gramy 22, 24, 27-29 czerwca. Bilety do kupienia na stronie www.komediowy.pl oraz w kasie Klubu.

Scenariusz i teksty piosenek: Michał Sufin i Błażej Staryszak

Reżyseria: Michał Sufin

Muzyka: Jacek Kita

Występują: Matylda Damięcka, Katarzyna Kołeczek, Weronika Nockowska, Agata Sasinowska, Sebastian Cybulski, Mateusz Lewandowski, Bartłomiej Magdziarz, Maciej Nawrocki

***

Zapraszamy na nasze spektakle plenerowe oraz do Klubu Komediowego przy pl. Zbawiciela, gdzie gramy od czwartku do soboty.

Więcej informacji oraz sczzegółowy repertuar na stronie www.komediowy.pl oraz na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/KlubKomediowy