powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. "Przygody Koziołka Matołka" w Internetowym Teatrze

Spektakl Teatru Wybrzeże zostanie zaprezentowany w gdańskim oddziale Telewizji Polskiej 19 czerwca o godz. 12, w ramach projektu iTeatr. Będzie to transmisja na żywo skierowana do kilkudziesięciu tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej platformy iteatr.tvp.pl.

O PROJEKCIE

iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku, a którego widownia przekroczyła już w sumie półtora miliona młodych widzów. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce wszędzie tam, gdzie dostęp do ich oferty jest ograniczony. Odbiorcami comiesięcznych transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu każdego z 16 ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla, oddalonych od wielkomiejskich ośrodków kulturalnych i artystycznych (ze wsi i małych miasteczek) bez łatwego dostępu do oferty wydarzeń teatralnych. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej na platformie iteatr.tvp.pl. Udział wszystkich szkół w projekcie jest przy tym całkowicie bezpłatny. Dotychczasowa oferta projektu dotarła w sumie do 1 577 062 (maj 2017) młodych widzów zasiadających w iTeatrze podczas wyemitowanych do tej pory 58 transmisji. Zapraszamy szkoły, domy kultury, domy dziecka i inne ośrodki wspierające dzieci i młodzież do oglądania spektakli online. Aby wziąć udział w transmisjach należy zgłosić się do właściwego dla swojego regionu koordynatora regionalnego, który co miesiąc przekazywać będzie szczegółowe informacje na temat transmitowanego spektaklu oraz comiesięcznie generowane hasło dostępu, którym szkoła zaloguje się do transmisji.

O SPEKTAKLU

Po ciepłym przyjęciu przez trójmiejską publiczność trzech opowiastek o Koziołku Matołku zrealizowanych w ramach LEKCJI NIEGRZECZNOŚCI postanowiliśmy tchnąć w KOZIOŁKI nowe życie sceniczne i rozwinąć udramatyzowane czytanie do formy przedstawienia. Szalonego przedstawienia akcji, w którym tytułowy bohater przemierzy cały świat w poszukiwaniu Pacanowa. Bez względu na to, czy dotrze on do celu swej wędrówki czy też nie - to po drodze będzie się działo, oj będzie się działo... Zapraszamy na skondensowaną dawkę PRZYGÓD KOZIOŁKA MATOŁKA w powstającej na żywo, graficznej dekoracji i na wspólną, żywiołową przygodę dla małych i nieco starszych.

"PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA Teatru Wybrzeże dają wiele frajdy widzom w każdym wieku. (...) Prostota przekazu i jego bogata warstwa plastyczna, pomimo bardzo skromnych środków, to jeden z kluczy do sukcesu gdańskiego przedstawienia."

Łukasz Rudziński, Trójmiasto.pl