powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Łódź. Ramię w ramię i dziób w dziób w Szwalni

W piątek, 2 czerwca Teatr Szwalnia zaprasza dzieci (małe i duże) na wyjątkowe wydarzenia w ramach Dnia Dziecka oraz Międzynarodowego Dnia Sąsiada.

Rozpoczniemy wspólną animacją na placu zabaw, aby później przenieść się w świat zabaw już nieco zapomnianych - zabaw ruchowych, które były bliskie dzieciakom na przełomie XIX i XX wieku. Później przeniesiemy się do foyer Teatru Szwalnia, które opanowane zostanie przez świnki morskie! To będzie idealna okazja, aby dowiedzieć się więcej o tych wspaniałych domowych zwierzakach. Na sam koniec zaprosimy wszystkich do udziału w niecodziennym wydarzeniu. Cały zespół Teatru Szwalnia przeczyta performatywnie przezabawny dramat Maliny Prześlugi "Dziób w dziób" - historię o bandzie gołębi i małym wróblu, którzy pomimo dzielących ich różnic znajdują wspólny język.

Wydarzenie organizowane jest przez Teatr Szwalnia i Spółdzielnię Mieszkaniową Osiedle Młodych w Łodzi. Działania animacyjne będą odbywać się na placu zabaw na Osiedlu Mikołaja Kopernika (Stare Polesie) oraz w budynku Teatru Szwalnia.

Zapraszamy Was do wspólnej zabawy i przebrania się w szkolne stroje z epoki! Mile widziane spódnice, sukienki, białe kołnierzyki i grube podkolanówki, warkocze, kokardy

i inne cuda wianki!

Wstęp absolutnie wolny!

2 czerwca, piątek

godz. 16.00-19.00

Program

16.00 - rozpoczęcie na placu zabaw

16.15 - 18.00 - zabawy ruchowe z przełomu XIX i XX wieku przed Teatrem Szwalnia, konkursy z nagrodami, wystawa świnek morskich we foyer, tworzenie "rodzinnych widoczków" - układanie obrazów pod szkłem w osiedlowej piaskownicy

18.00 - czytanie performatywne dramatu "Dziób w dziób" Maliny Prześlugi