powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Bydgoszcz. Finisaż w TPB. Podsumowanie trzech lat

W dniach 23 i 24 czerwca zaplanowano ostatnie premierowe wydarzenia w tym sezonie teatralnym, będące równocześnie zwieńczeniem trzyletniego programu Teatru Polskiego w Bydgoszczy 2014-2017.

Przygotowujemy dwie premiery spektakli: "Solidarność. Rekonstrukcja" w reżyserii Pawła Wodzińskiego oraz "Workplace" w reżyserii Bartka Frąckowiaka.

Spektaklom towarzyszyć będą dwie debaty. Pierwsza, prowadzona przez Edwina Bendyka, dotyczy pojęcia autonomii i tego, co może ono wnieść w dzisiejszą społeczną debatę. Pokazywane będą możliwe projekty samoorganizacji społecznej w kontekście projektu Samorządnej Rzeczpospolitej - programu uchwalonego na I Zjeździe Delegatów Solidarności w 1981 roku.

Druga debata, prowadzona przez prof. Krystynę Duniec, skupiać się będzie wokół programu TPB, strategii kuratorsko programowych, tworząc swoistą mapę tematów podejmowanych w ostatnich sezonach w Teatrze i nakreślając wspólną perspektywę polityczno-społeczną wyłaniającą się z działań wielu różnych twórców, z którymi mamy okazję współpracować.

Chcemy, aby to spotkanie było jednocześnie otwarciem na nową perspektywę oraz pozytywnym wychyleniem w przyszłość, kreślącym alternatywne rozwiązania w obrębie kultury, społeczeństwa i polityki.

____piątek 23.06.2017

19.00 "Solidarność. Rekonstrukcja", reż. Paweł Wodziński PREMIERA, duża scena - spektakl kameralny

____sobota 24.06.2017

15.00 Solidarność, autonomia, samoorganizacja. Inna polityka jest możliwa.

Debata z udziałem dr Ewy Alicji Majewskiej, filozofki feministycznej, dr Beaty Kowalskiej, socjolożki i feministki oraz dr. Krystiana Szadkowskiego - redaktora naczelnego czasopisma "Praktyka Teoretyczna". Debata prowadzona będzie przez publicystę i dziennikarza, Edwina Bendyka.

18.00 "Workplace", reż. Bartek Frąckowiak PREMIERA, mała scena

20.00 "Solidarność. Rekonstrukcja"

____niedziela 25.06.2017

13.00 Promocja książki Pawła Mościckiego "Migawki z tradycji uciśnionych"

15.00 MY LUD/MY OBYWATELE/MY TEATR

Debata z udziałem dr Agaty Siwiak, kulturoznawczyni, kuratorki i producentki projektów teatralnych, dr Weroniki Szczawińskiej, reżyserki teatralnej i dramaturżki, dr. Michała Tabaczyńskiego, eseisty, krytyka i tłumacza oraz Witka Mrozka, krytyka teatralnego i publicysty. Debata prowadzona będzie przez prof. dr hab. Instytutu PAN, Krystynę Duniec.

18.00 "Workplace"

20.00 "Solidarność. Rekonstrukcja"

Wstęp na debaty i promocję książki Pawła Mościckiego - darmowy.

Wstęp na premierę spektaklu "Solidarność. Rekonstrukcja" - 50 PLN (ograniczona pula biletów)

Wstęp na premierę spektaklu "Workplace" - 50 PLN (ograniczona pula biletów)

Spektakle popremierowe (24-28.06.2017) - bilety w cenie 25-40 PLN.