powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. Premiera "Rublowa" w Zbrojowni Sztuki

W ramach Nocy Muzeów TeART Teatr ASP zaprasza jutro do Zbrojowni Sztuki na premierę spektaklu "Rublow" w reż. Marzeny Wojciechowskiej, w którym przywołany zostaje mistyk i twórca ikon Andriej Rublow.

W spektaklu przywołujemy postać mistyka i twórcę ikon Andrieja Rublowa. co jest dla nas punktem wyjścia do poszukiwania drogi do odzyskania poczucia sacrum, refleksji nad przeznaczeniem sztuki, współistnienia artysty ze swoją epoką i poczucia odpowiedzialności wobec wspólnoty.

Ruch spektaklu performatywnego "Rublow" wywodzi się z ikon- iluminacji bytu duchowego i poddaniu się ekstazie twórczej, którą dzieła Rublowa wywołują. Podążając za mistrzem, postaci malujemy rytmem dymu. W jego dziełach odkrywamy dynamikę płynnych linii, kręgu jako symbolu początku, plastykę póz i gestów. Próbujemy za pośrednictwem prac wielkiego ikonnika zbliżyć się do tajemnicy twórczości i podążać za nadzieją i wezwaniem do pojednania zawartym w poetyckiej legendzie Andrieja Rublowa.

***

Reżyseria - maŻka Wojciechowska

Pomysł - Wiktor Siek

Muzyka: Zespół Wokalny Simultaneo - Karol Kisiel; Chór ASP - Anna Kondek

Kostiumy - Kasia Jakubowska, Monika Niklas

Videoscenografia - Filip Ignatowicz

Obsada: Krzysztof Bil, Aleksander Boniewski, Paweł Dzienisz, Przemek Kaznowski, Ania Kwiatkowska, Ewa Platt, Wiktor Siek, Jan Strzelecki

Zdjęcie - Mateusz Aftanas