powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kraj. Spacerowniki Teatralne z okazji Dnia Teatru Publicznego

21 maja w pięciu polskich miastach odbędzie się piąta odsłona Spacerownika Teatralnego, projektu zainicjowanego dwa lata temu przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Na nietypowe, bo nieograniczone ramami jednego teatralnego budynku spacery po raz kolejny zapraszamy osoby dorosłe i dzieci.

Projekt Spacerownika Teatralnego został zainicjowany w 2015 roku i towarzyszył jubileuszowi 250-LECIA TEATRU PUBLICZNEGO W POLSCE. Był jednym z kluczowych działań w ramach obchodów, który doczekał się kontynuacji.

Spacerować rozpoczęliśmy już w niedzielę 14 maja, kiedy to wystartowały spacery w Łodzi i Gdańsku. W kolejną niedzielę 21 maja, kiedy teatry zagrają swoje ostatnie spektakle w ramach akcji "Bilet do teatru za 500 groszy" towarzyszącej Dniu Teatru Publicznego - ruszymy na spacery w Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Białymstoku i Słupsku. Udział we wszystkich spacerach jest bezpłatny, nie trzeba także rezerwować miejsc - wystarczy pojawić się w wyznaczonym miejscu oraz czasie i mieć na nogach wygodne buty.

Szczegółowy harmonogram spacerów:

21 MAJA 2017

Poznań:

"Teatralne przestrzenie Poznania"

Prowadzący: Agata Wittchen-Barełkowska

Start: Teatr Nowy, ul. Dąbrowskiego 5

godz. 12:00

--

Szczecin:

Spacerownik Teatralny dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych

"Śladami Teatru Lalek Pleciuga"

Prowadzący: Magdalena Bogusławska i Marta Łągiewka-Niewiadomska

start: plac Orła Białego 5

godz. 12:00

--

Białystok:

Spacerownik Teatralny dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych

"Śladami teatru lalek"

Prowadzący: studenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej

Start: Park Planty, przy rzeźbie psa Kawelina

godz. 15:30

--

Słupsk:

Spacerownik Teatralny dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych

"Witkacy - spacer śladami, których nie było"

Prowadzący: Joanna Stoike-Stempkowska, Katarzyna Piwońska

start: wejście do Muzeum Pomorza Środkowego, ul. Dominikańska 5-9

godz. 11:00

--

Wrocław:

Spacerownik Teatralny dla dzieci, które zabierają na spacer dorosłych

"Teatr poszukiwany!"

Prowadzący: Katarzyna Krajewska i Joanna Krukowska

start: Wrocławski Teatr Współczesny, ul. Rzeźnicza 12

godz. 16:00

***

Wszystkie trasy proponowane w ramach Spacerownika Teatralnego mają zachęcać mieszkańców poprzez swoją niekonwencjonalną i atrakcyjną formułę do zwiedzania i poznawania teatralnej - a tym samym kulturalnej - historii miast. Przygotowane scenariusze są różnorodne, a spacery prowadzą nie tylko przeszkoleni miejscy przewodnicy, ale także historycy teatru i znani artyści.

Scenariusze Spacerowników Teatralnych znajdują się na poświęconej projektowi stronie internetowej www.spacerownikteatralny.pl. Dokładne plany tras są tam uzupełnione dodatkowymi informacjami i ciekawostkami dotyczącymi teatralnych twórców. Pośród nich znajdują się autorskie trasy tematyczne, przygotowywane przez artystów i historyków teatru. Strona daje także możliwość stworzenia własnego, oryginalnego spaceru. Użytkownik może dostosować marszrutę do czasu, jakim dysponuje lub miejsca, do którego zmierza. Szlaki spacerowe układać można dowolnie według indywidualnych zainteresowań.

Od niespełna roku Spacerownik Teatralny dostępny jest także w aplikacji na wszystkie urządzenia mobilne. Można ją ściągnąć za darmo w sklepach Google Play i Windows Store. Poza wszystkimi możliwościami, jakie daje strona www, aplikacja wyposażona została dodatkowo w funkcję nawigowania.

Chcesz spacerować częściej? Ściągnij koniecznie aplikację mobilną Spacerownik Teatralny. Dostępna bezpłatnie aplikacja umożliwia indywidualne zwiedzanie i poznawanie teatralnej historii polskich miast - PATRZ LINK POD TEKSTEM.