powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Spektakl z cyklu Niezależna Scena Młodych Polskiego Radia

Agencja Muzyczna Polskiego Radia zaprasza na kolejny spektakl z cyklu Niezależna Scena Młodych. 31 maja o godz. 20 w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej Teatr EKIPA zaprezentuje spektakl "Vladimir" w reż. Jana Zaturskiego.

Dramat "Vladimir" opowiada historie trojki przyjacioł, ktorzy w zwiazku z problemami finansowymi decyduja sie na wynajem pokoju pewnemu nieznajomemu. Tytułowy Vladimir to własnie nowy lokator. Jest inny niz reszta bohaterow, duzo bardziej zaradny i doswiadczony, ale takze niosacy ze soba pewna tajemnice a nawet niepokoj. Jego pojawienie sie diametralnie zmienia dotychczasowe zycie reszty bohaterow.

Dramat "Vladimir" opowiada o mechanizmach działania zła. O manipulacji, a takze o niebezpieczenstwach czyhajacych na nas nie tylko w skali lokalnej, ale rowniez i globalnej. Jest to studium sytuacji, w ktorej ktos z zewnatrz zaczyna zajmowac nasze terytorium i dyktowac na nim swoje warunki. Przykład na to jak kazda manipulacje mozna przykryc płaszczykiem pomocy i checi wprowadzenia ładu do otaczajacego swiata. Trudno wskazac, jakis najbardziej wymowny i intrygujacy moment w tej sztuce. Kazda postac i sytuacja zdaje sie idealnie korespondowac z otaczajaca nas rzeczywistoscia. Wszystko w tej sztuce zdaje sie trafnie odzwierciedlac sytuacje, w ktorych kazdy z nas moze sie znalezc...

Teatr EKIPA to zespoł złozony z profesjonalnych aktorow, ktorego celem jest uczestniczenie w kulturalnym zyciu Warszawy. Teatr powstał w 2011 roku i od tego czasu stara sie tworzyc atrakcyjna oferte wydarzen dla mieszkancow stolicy. EKIPA to teatr niezalezny, poszukujacy, szukający bezposredniego kontaktu z widzem. Zespół dąży do tego, by publicznosc dobrze sie czuła w ich towarzystwie i spotykała się z aktorami w miejscach niekoniecznie kojarzacych sie z teatrem. Ich spektakle odnoszą sie do otaczajacego nas swiata, dotykajac tak samo jego wspołczesnosci, jak i historii.

Najwieksza siłe teatru stanowia aktorzy, ktorzy poprzez swoja zawodowa obecnosc w mediach, ale i długoletnia wspołprace z prestizowymi scenami stolicy i kraju sa najlepsza wizytowka Teatru EKIPA.

Bilety do kupienia na stronie: sklep.polskieradio.pl oraz w kasie przed spektaklem przy ul. Myśliwieckiej 3/5/7

***

Spektakl wyreżyserował Jan Zaturski, a autorem muzyki jest Grzegorz Mazoń.

Wykonawcy: Dagmara Bąk (Masa), Paweł Ferens (Vladimir), Jarosław Książek (Miki), Jędrzej Taranek (Ales)