Strefa Euro 2012 bez kultury?

03-03-2012
25-06-2012
Warszawa. Musical dla kibica
Pierwszy etap prób "Deszczowej piosenki" w Teatrze Muzycznym "Roma" - zakończony. Przeboje z tego musicalu usłyszymy we wtorek w strefie kibica.
06-06-2012
Gdańsk. Urlop w Teatrze Wybrzeże
Przerwa urlopowa w Teatrze Wybrzeże spowodowana Mistrzostwami Euro potrwa od 7 do 25 czerwca.
31-05-2012
Kultura przeciwko sportowi
Hipokryzja hipokryzję pogania, emocje ciągle górują na niebie, a rozum już dawno zaszedł za horyzont - pisze do e-teatru Michał Wojtuś, główny księgowy Teatru Polskiego w Poznaniu.
29-05-2012
Euro to przekleństwo
- W czasie Euro będę płakał - mówił Robert Gliński, reżyser i dyrektor warszawskiego Teatru Powszechneg w rozmowie z Grzegorzem Chlastą w TOK FM - Euro jest jakimś przekleństwem dla kultury, bo ona w tym czasie odchodzi zdecydowanie w cień.
23-05-2012
Lublin. Sąsiedzi od jutra
W czwartek startuje VII Festiwal Teatrów Europy Środkowej "Sąsiedzi". W ciągu trzech dni zobaczymy dziesięć spektakli. Festiwal zazwyczaj odbywa się w czerwcu, ale z powodu Euro termin tegorocznej edycji został przesunięty.
15-05-2012
Wrocław. Czeski dom na Euro 2012 w Teatrze Lalek
Podczas mistrzostw Europy Teatr Lalek stanie się zamkniętą czeską enklawą we Wrocławiu. Wynajęła go piłkarska federacja Czech, a będą w nim gościć najważniejsze osobistości czeskiej polityki, biznesu, kultury i sportu.
30-04-2012
Pawłowski: Kultura hamburgera. Miasto już nie udaje że ma program
Zamiast do "miejskich teatrów, filharmonii i baletów", Warszawa zaprosi kibiców i turystów do gigantycznej restauracji McDonaldsa, która powstanie na miejscu budowy przyszłego MSN - felieton Romana Pawłowskiego z cyklu "Kronika Wypadków Kulturalnych".
30-04-2012
Warszawa. Teatry z Pałacu Kultury stracą na kibicach
Na czas Euro Warszawa zamyka teatry w Pałacu Kultury. Każe zdjąć plakaty. Ale czynszu nie obniża.
26-04-2012
Warszawa. Teraz piłka, nie teatr
Teatr Dramatyczny otrzymał wczoraj pismo nakazujące placówkom mieszczącym się w Pałacu Kultury i Nauki zdjęcie od 14 maja reklam informujących o spektaklach. A w czerwcu teatr nie zagra.
20-04-2012
Marek Weiss: Piłka ponad wszystko
Ratujcie młode dusze i nie zabierajcie teatrom pieniędzy na strefy kibica, bo piłka nie jest dobrem narodowym! - apeluje na swoim blogu Marek Weiss, dyrektor Opery Bałtyckiej w Gdańsku.
19-04-2012
Ile kosztują strefy kibica?
Poznańska Strefa Kibica będzie kosztować 18 mln zł. Drogo? To zależy. Warszawa wyda na swoją strefę dwa razy więcej, Wrocław i Gdańsk prawie dwa razy mniej. Jednak w stolicy strefa pomieści 100 tys. kibiców, a w pozostałych trzech miastach dopingować będzie po 30 tys. ludzi.
19-04-2012
Warszawa. Promocja przed Euro 2012 w Studio
W związku z organizacją strefy kibica na placu Defilad, Teatr Studio będzie prezentował spektakle tylko do 6 czerwca br. Od 27 kwietnia do końca maja bilety w bardzo atrakcyjnej cenie.
12-04-2012
Gdańsk. Festiwal Wybrzeże Sztuki już w maju
Teatr Wybrzeże zaprasza na V edycję Festiwalu, która tym razem ze względu na Euro 2012 odbędzie się między 29 kwietnia a 7 maja.
03-04-2012
Warszawa. Mniej na teatry, zwiększony budżet promocji jest potrzebny na Euro
- Pieniądze ze zmniejszonych dotacji dla stołecznych teatrów trafią na organizację Strefy Kibica EURO 2012 przed Pałacem Kultury i Nauki - przyznała w Poranku TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz. Jednocześnie o 10 mln obcięto dotację na teatry. - Mniejsze dotacje oznaczają, że teatry zaczynają grać mniej spektakli. Trzeba będzie podnieść ceny biletów, ludzi już nie będzie stać na teatr -odpowiada Katarzyna Szustow z Teatru Dramatycznego.
16-03-2012
Sztuka rzucona na aut
Euro 2012 nie będzie czasem igrzysk kulturalnych. Zaplanowano imprezy ludyczne. W stolicy zamkną trzy teatry - pisze Jacek Cieślak w Rzeczpospolitej.
10-03-2012
Euro2012 a Plac Defilad
O Strefie Kibica i kolizji z działalnością kulturalną mieszczących się tam teatrów słyszeliśmy w mediach w tym tygodniu bardzo dużo. Niestety szum medialny nie wpłynął w żaden sposób na przekazanie jakichkolwiek wiążących decyzji instytucjom, które mają swą siedzibę na Pl. Defilad. Nadal nie wiemy, w jaki sposób i czy w ogóle widzowie będą mogli dotrzeć do Teatru Dramatycznego. Nie znamy planów zagospodarowania terenu poza rozpikselowanym planem ogólnym z oficjalnej strony miasta - pisze Katarzyna Szustow na portalu NaTemat.pl.
06-03-2012
Warszawa. Paraliż pałacu kultury na Euro
Jeśli nie jesteś kibicem piłki nożnej, a miłośnikiem chociażby teatru, w czerwcu uciekaj ze stolicy. Studio, Dramatyczny i Lalkę zamkną na cztery spusty.
03-03-2012
Trójmiasto. Fiesta piłkarska zmienia plany teatrów i festiwali
W tym roku tuż po majówce nastąpi wielka kumulacja wydarzeń artystycznych, a w czerwcu... odbędą się Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Wielkie święto futbolu skłoniło organizatorów dużych imprez kulturalnych i rozrywkowych do zmiany terminów.
28-02-2012
Warszawa. Pałac bez kultury?
101 dni zostało do Euro 2012, a ciągle nie wiadomo, jak w tym czasie będą działały instytucje mieszczące się w Pałacu Kultury i Nauki. - To blokuje planowanie jakichkolwiek wydarzeń - mówią ich szefowie - pisze Izabela Szymańska w Gazecie Wyborczej Stołecznej.
27-02-2012
Euro coraz bliżej. Czy zdążymy ukryć prowizorki?
- Chcemy zapewnić dostęp do Pałacu. Co do teatrów. Proszę sobie wyobrazić: transmisja na telebimach. I nagle ze 100 tysięcy gardeł wznosi się okrzyk: "Goooool!". To może nie tylko utrudnić grę aktorom, ale wręcz doprowadzić do tego, że ziści się marzenie ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego o zniknięciu Pałacu Kultury - mówi (z przymrużeniem oka) Jarosław Jóźwiak, wicedyrektor gabinetu prezydent Warszawy.
06-02-2012
Kultura w strefie kibica
Środowisko teatralne obiegła nieoficjalna jeszcze wiadomość, że teatry: Dramatyczny, Studio i Lalka, mają zawiesić działalność na czas Euro. Jest to związane ze strefą kibica, która powstanie wokół Pałacu Kultury i Nauki, siedziby tych scen - pisze Roman Pawłowski w Gazecie Wyborczej - Stołecznej.