powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Poznań. Debata "Ruchy kobiece - z partiami i pomimo partii"

18 maja odbędzie się w Teatrze Polskim w Poznaniu premiera spektaklu "Pieśni czarownic", która otworzy X Spotkania Teatralne "Bliscy Nieznajomi" / Historie osobiste. Natomiast 19 maja teatr zaprasza na dyskusję "Ruchy kobiece - z partiami i pomimo partii".

Dyskusję organizuje Fundacja Izabeli Jarugi-Nowackiej przy współpracy Fundacji im. Róży Luksemburg.

Debata została zorganizowana jako część programu "Polityczna Akademia Kobiet", którego misją jest przypominanie kobietom, że są pełnoprawnymi obywatelkami Polski. Wiedza, kompetencje polityczne, świadomość naszych praw i umiejętność porozumienia to nasza najsilniejsza broń. I nie wahamy się jej używać!

Na spotkaniu zastanowimy się, czy ruch kobiecy powinien współpracować z partiami - i jakie to powinny być partie. Być może partię powinnyśmy założyć same? A może w dzisiejszych czasach to wcale nie partie i politycy są odpowiedzią na nasze bolączki?

Tegoroczny cykl debat, pod hasłem "Polityczna Akademia Kobiet - Reaktywacja", poświęcimy politycznemu potencjałowi "parasolkowej rewolucji" w Polsce. W debacie 19 maja udział wezmą: dr Beata Anna Polak z Pracowni Pytań Granicznych UAM, Katarzyna Kądziela, dyrektorka Fundacji Izabeli Jarugi-Nowackiej oraz Anna Dryjańska, dziennikarka i aktywistka związana z Czarnym Protestem. Debatę poprowadzi Agata Czarnacka.

***

Debata odbędzie się w ramach X Spotkań Teatralnych "Bliscy Nieznajomi" / HISTORIE OSOBISTE w Teatrze Polskim w Poznaniu 19 maja o godzinie 20:30 w Piwnicy pod Sceną.