powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Premiera spektaklu "Wojna nie jest kobietą"

19 maja o godz. 20.00 w Muzeum Niepodległości odbędzie się premiera spektaklu "Wojna nie jest kobietą" w wykonaniu słuchaczy Wydziału Aktorskiego Studium Techniki Teatralnej w Warszawie.

Spektakl "Wojna nie jest kobietą" to opowieści jakich jeszcze nie było.Kobiety znalazły się na wojnie a po wielu, wielu latach opowiadają co tam zdarzyło się naprawdę. Nie ma w nich męskiej dumy, radości z zabijania i pokonywania wroga.

Wojna to z pozoru przecież męska rzecz. Ale do walki musiały stanąć także one - młode, pełne pomysłów na przyszłość. Niezgodność ról. Tam w cywilu i tu na wojnie. Często walczyły w pierwszej linii. Musiały opanować wszystkie wojskowe specjalności,nawet te najbardziej męskie. Dzisiaj dziwią się samym sobie.

To co mówią jest wstrząsające w swojej prawdzie. Wojna kobiet to nie wojna mężczyzn. Kobiety widzą to co przed mężczyznami jest ukryte...

W przedstawieniu, opartym na reportażach noblistki Swietłany Aleksiejewicz, występują Słuchacze Wydziału Aktorskiego Studium Techniki Teatralnej w Warszawie: Anna Burzyńska, Joanna Chrząszcz, Natalia Dedo, Marta Goguła, Filip Grycmacher, Zuzanna Kochanek, Jagoda Małyszek, Sandra Obrębska, Magdalena Parda, Ewa Pietrzak, Aleksandra Rogowska, Izabela Szemetiuk, Ida Trzcińska, Malwina Woźniak, Aleksandra Zielińska. Kostiumy i przygotowanie z języka rosyjskiego Roza Artunian-Fijałkowska. Spektakl przygotowała ze studentami Renata Dymna.

Wstęp wolny.