powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Toruń. Warsztaty "Wyzwanie: teatr!" u Horzycy

Teatr im. Wilama Horzycy oraz Zakład Dramatu i Teatru UMK zapraszają uczniów gimnazjów i liceów do udziału w cyklu warsztatów "WYZWANIE: TEATR!".

W ramach warsztatów uczestnicy pod okiem doświadczonych badaczy i praktyków teatru będą mogli rozwinąć swoje pasje teatralne, zajrzeć za kulisy teatru, poznać jego historię oraz ważne postaci polskiej i światowej sceny. Zasadniczym efektem warsztatów będą młodzieżowe multimedialne przewodniki po teatrze i miejscach teatralnych Torunia, zorganizowanie akcji parateatralnej dla mieszkańców naszego miasta oraz prowadzenie bloga.

Do udziału w warsztatach "WYZWANIE: TEATR!" zachęcamy szczególnie osoby, które chciałyby twórczo pracować i krytycznie myśleć o teatrze.

Uczestnicy będą mogli obejrzeć wybrane przedstawienia FESTIWALU DEBIUTANTÓW "Pierwszy Kontakt" oraz spektakle Teatru im. Wilama Horzycy, przyjrzeć się przygotowaniom do premiery "Roberto Zucco" w reżyserii Leny Frankiewicz.

Udział w warsztatach, które będą się odbywały od 20 maja do 25 czerwca w wybrane soboty/niedziele, jest BEZPŁATNY. Zgłoszenia proszę kierować do 15 maja 2017 roku na adres: promocja@teatr.torun.pl

Pomysłodawcy projektu: Marta Lewandowska/ pedagog teatru Teatr im. Wilama Horzycy/, dr hab. Artur Duda / Zakład Dramatu i Teatru Katedry Kulturoznawstwa UMK/, dr Marzenna Wiśniewska /Zakład Dramatu i Teatru Katedry Kulturoznawstwa UMK /

Liczba miejsc ograniczona. Formularz zgłoszeniowy i harmonogram dostępny na stronie: www.teatr.torun.pl/projekty/wyzwanie-teatr

Cykl WYZWANIE: TEATR! dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Cykl będzie kontynuowany jesienią 2017 r.

17.05 (środa), godz. 19.00

18.05 (czwartek), godz. 19.00 - "Bilet do teatru za 500 groszy" w ramach Dnia Teatru Publicznego