Dwa wrocławskie teatry czekają na dyrektora

17-02-2012
03-10-2013
List otwarty do ministra kultury ws. konkursów
Szanowny Panie Ministrze, po przeczytaniu odpowiedzi na list ludzi kultury dotyczący przyszłości Instytutu Teatralnego, chciałbym wyrazić głęboką radość z deklarowanej determinacji w dążeniu do uczynienia z procedur konkursowych obowiązującego standardu we wszystkich instytucjach kultury - pisze Michał Centkowski.
19-07-2012
Dwie metody zmiany szefów teatrów
Kiedy we Wrocławiu trwały gorączkowe poszukiwania godnych następców Krystyny Meissner i Roberto Skolmowskiego, ustępujących dyrektorów Teatru Współczesnego i Teatru Lalek, wałbrzyski Teatr Dramatyczny spokojnie szykował się do zmiany szefostwa - pisze Magda Piekarska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
13-06-2012
Wrocław. Artystyczne pożegnanie dyrektor Meissner
Przedstawieniem "Hopla, żyjemy!" według własnego scenariusza Krystyna Meissner kończy ponad trzynastoletnią dyrekcję we Wrocławskim Teatrze Współczesnym.
30-05-2012
Wrocław. Marek Fiedor nowym dyrektorem Teatru Współczesnego
Reżyser Marek Fiedor od 1 września pokieruje wrocławskim Teatrem Współczesnym. Zastąpi na tym stanowisku Krystynę Meissner, która kierowała placówką od 1999 r.
22-05-2012
Łódź. Czy będzie nowy dyrektor w Teatrze Pinokio?
Czy Konrad Dworakowski przestanie być dyrektorem łódzkiego Teatru Lalki i Aktora Pinokio? Wczoraj potwierdził, że wystartował w konkursie na dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek.
22-05-2012
Wrocław. Kandydaci na dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek
Konrad Dworakowski (reżyser teatralny, scenograf, dyrektor naczelny i artystyczny Teatru Pinokio w Łodzi), Dorota Bielska - aktorka, reżyserka teatralna, wykłada w PWST we Wrocławiu oraz tandem Janusz Jasiński (obecnie pełni obowiązki szefa Wrocławskiego Teatru Lalek, był zastępcą wcześniejszego szefa placówki - Roberto Skolmowskiego) i Czech Jakub Krofta (reżyser teatralny, dyrektor artystyczny Teatru Drak w czeskim Hradec Králové) walczą o stanowisko dyrektora teatru.
21-05-2012
Wrocław. Marek Fiedor dyrektorem Współczesnego
Marek Fiedor zastąpi Krystynę Meissner na stanowisku dyrektora Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Bogdan Zdrojewski, minister kultury i dziedzictwa narodowego, zgodził się na tę kandydaturę i podpisał stosowny dokument. Nowe obowiązki Marek Fiedor będzie pełnić od września.
18-05-2012
Wrocław. Dziewięciu kandydatów na dyrektora lalek
Dziewięć osób startuje w konkursie na stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek. Pierwsze posiedzenie zespołu, który ma wyłonić zwycięzcę, już dziś.
19-04-2012
Wrocław. Marek Fiedor dyrektorem Teatru Współczesnego
Marek Fiedor będzie kierował Wrocławskim Teatrem Współczesnym. Do podpisania nominacji potrzebna jest tylko zgoda ministra kultury na odstąpienie od procedury ogłaszania konkursu.
17-04-2012
Wrocław. Marek Fiedor dyrektorem Współczesnego?
Jak nieoficjalnie dowiaduje się e-teatr, nowym dyrektorem Wrocławskiego Teatru Współczesnego może zostać reżyser Marek Fiedor.
03-04-2012
Wrocław. Kiljan dyrektorem w lalkach?
Trwa konkurs na dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, poważnie brana jest pod uwagę kandydatura aktora Teatru Polskiego Mariusza Kiljana. Aktor ma doświadczenie dyrektorskie, bo szefował już wrocławskiemu Teatrowi Piosenki.
02-04-2012
Polski, Współczesny, Powszechny
- Nie walczymy o stołki, ale o dostęp widzów do teatru - mówią sygnatariusze listu ludzi teatru "Teatr nie jest produktem/ widz nie jest klientem".
28-03-2012
Wrocław. Szukają dyrektora na miejsce Meissner
Trwają rozmowy z kandydatami na stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Nowy szef instytucji ma zastąpić obecną jej dyrektorkę, Krystynę Meissner, która będzie piastować swoje stanowisko jeszcze do końca sierpnia tego roku.
21-03-2012
Wrocław. Szukają dyrektora dla lalkarzy
Miejscy urzędnicy szukają dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek. Prawie od miesiąca Jarosław Broda, szef Wydziału Kultury we wrocławskim magistracie, mówił o chęci ogłoszenia konkursu na stanowisko dyrektora WTL, jednak oficjalnie stało się to dopiero przedwczoraj wieczorem.
09-03-2012
Plotka o Bralu
Grzegorz Bral wraca do Wrocławia! Ale przez telefon kazał mi napisać, że dyrektorem Współczesnego nie będzie! Nie tylko dlatego, że nikt z nim na ten temat nie rozmawiał, ale też dlatego, że nigdy nie przyszłoby mu to do głowy. Plotka powstała w "warszawce" i przywędrowała do naszego grodu nad Odrą elektronicznie - pisze Krzysztof Kucharski w Polsce Gazecie Wrocławskiej.
29-02-2012
Wrocław. Bedzie konkurs na dyrektora Teatru Lalek
- We Wrocławskim Teatrze Lalek nie dzieje się nic złego. Szukanie nowego dyrektora nie trwa chwili, to w końcu nie łapanie pcheł - mówił kilkanaście dni temu prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz pytany, kto będzie szefował lalkarzom. Dziś już wiadomo, że nowy dyrektor zostanie wyłoniony w konkursie, który lada dzień ogłosi magistrat.
28-02-2012
Wrocław. Konkurs na dyrektora Teatru Lalek
W najbliższym czasie zostanie ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek. Urzędnikom miejskim nie udało się inną drogą znaleźć następcy Roberto Skolmowskiego, który w połowie ubiegłego roku poinformował, że rezygnuje z kierowania tą sceną.
24-02-2012
Nie napiszę już żadnego listu
Nie wiem, czego nasz miłościwie panujący, także za moim przyzwoleniem, bo na niego z całym przekonaniem głosowałem, więc nasz (!) prezydent oczekuje od dyrektorów obu scen. W Lalkach, wiadomo, ma być Miejski, nie wiadomo dlaczego. We Współczesnym nie ma być Meissner, nie wiadomo dlaczego. Więc, dlaczego, Panie Prezydencie! Może Pan nie odpowiadać, jeśli to kłopot... - pisze Krzysztof Kucharski w Polsce Gazecie Wrocławskiej.
17-02-2012
Wrocław. Komu teatr?
Kto zastąpi Krystynę Meissner we Wrocławskim Teatrze Współczesnym i Roberto Skolmowskiego w Teatrze Lalek? Na pytanie wiszące w powietrzu od ubiegłego roku wciąż brak odpowiedzi. A czasu na to jest coraz mniej.
13-02-2012
List napisany w rozterce
Nadal nie znamy kandydatów na dyrektorów dwóch wrocławskich teatrów. W sprawie lalek i przyszłości teatru przy ul. Rzeźniczej piłka jest po stronie Urzędu Miejskiego. Ta cisza wynikająca z bezsilności mówi sama za siebie - pisze Krzysztof Kucharski w Polsce Gazecie Wrocławskiej.
07-02-2012
Wrocław. Czekając na dyrektorów
Dwa teatry czekają na nowych dyrektorów. Kleczewska i Zadara mają zastąpić Krystynę Meissner w Teatrze Współczesnym. Kobyłka i Waszkiel to kandydaci na dyrektora Wrocławskiego Teatr Lalek. Ale to tylko plotki. Władza milczy i wciąż szuka - o sprawie piszą Marta Wróbel i Krzysztof Kucharski.
17-01-2012
Czas na decyzje
Nie wiadomo, kto przejmie Wrocławski Teatr Lalek po odejściu Roberta Skolmowskiego (z dniem 31 grudnia), nie wiadomo także, co z fotelem dyrektora Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Krystynie Meissner podobno kończy się kontrakt na szefowanie za kilka miesięcy (choć ma i siłę, i energię, i kreatywność, by zostać), więc wybór ewentualnego następcy powinien toczyć się już teraz - pisze Grzegorz Chojnowski w swoim blogu.
16-01-2012
Teatr Krystyny Meissner
Ma własną, oryginalną wizję teatru, a scenę we Wrocławiu przy ul. Rzeźniczej prowadzi silną ręką - o Krystynie Meissner, dyrektorce Wrocławskiego Teatru Współczesnego kończącej trzynastoletnie rządy - pisze Małgorzata Matuszewska w Polsce Gazecie Wrocławskiej.
11-01-2012
Dlaczego odchodzi Krystyna Meissner?
Poprzedni kontrakt Krystyny Meissner istotnie zawarty był do końca 2011 roku, jednak nie zabiegała ona o jego przedłużenie. Urząd Miejski Wrocławia z własnej inicjatywy przedłużył kontrakt do końca sezonu 2011/2012 - komentarz Teatru Współczesnego do tekstu "Krystyna Meissner odchodzi z Teatru Współczesnego w Polsce Gazecie Wrocławskiej.
10-01-2012
Wrocław. Krystyna Meissner odchodzi ze Współczesnego
Krystyna Meissner nie będzie już szefową Teatru Współczesnego. Taką decyzję podjął prezydent Wrocławia, Rafał Dutkiewicz. Krystyna Meissner jest dyrektorem naczelnym i artystycznym Wrocławskiego Teatru Współczesnego od 1999 r.
09-12-2011
Co dalej z teatrem po Skolmowskim
Według prezydenta Dutkiewicza ideałem dla miasta jest taki teatr, jaki prowadzi Krystyna Janda. Kompromisy artystyczne nie przekraczają granicy dobrego smaku, widownia jest pełna, a teatr utrzymuje się przy minimalnej dotacji. Czyli dużo, dobrze i tanio. A także trudno dla dyrektora, ktokolwiek nim będzie - o WTL pisze Beata Maciejewska w Gazecie Wyborczej - Wrocław.
23-11-2011
Dryfujący Teatr Lalek czeka
Wyboru dużego nie ma. Można jeszcze porozglądać się po sąsiadach. Czy stałoby się coś złego, gdyby dyrektorem artystycznym został któryś ze wspaniałych czeskich czy słowackich lalkarzy? - Krzysztof Kucharski o kandydatach na dyrektor Wrocłaskiego Teatru Lalek.
22-11-2011
Wrocław. Kobyłka dyrektorem Lalek?
Od stycznia Wrocławskim Teatrem Lalek pokieruje nowy dyrektor. Na razie nie wiadomo, kto nim będzie. - Najprawdopodobniej niebawem ogłosimy konkurs na to stanowisko - zapowiada Jarosław Broda, szef wydziału kultury we wrocławskim magistracie.
27-05-2011
Wrocław. Dyrektor Robert Skolmowski odchodzi
Robert Skolmowski, dyrektor Wrocławskiego Teatru Lalek, obejmie stanowisko dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku. To najnowocześniejsza scena muzyczna i teatralna w kraju, zaprojektowana przez wybitnego architekta Marka Budzyńskiego.