powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Premiera Trzeciej Środy w maju

"W rolach głównych" to ósma premiera Grupy Teatralnej Trzecia Środa. Autorem scenariusza i reżyserem jest Marcin Misiura.

Autor i reżyser w 2010 roku skończył studia na Wydziale Aktorskim PWST we Wrocławiu. Wcześniej zadebiutował w 2002 roku w spektaklu Od dziś będziemy dobrzy na podstawie tekstu Pawła Sali w reżyserii Łukasza Kosa w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Po studiach związany z Teatrem Nowym w Łodzi.

Współpracuje z Lubuskim Teatrem w Zielonej Górze, Wrocławskim Teatrem Współczesnym oraz Instytutem Grotowskiego, gdzie występuje w Mauzerze według Heinera Müllera w reżyserii Theodorosa Terzopoulosa.

Od 2016 roku jest związany z wrocławskim Teatrem AD Spectatores. Regularnie współpracuje z Brave Kids Festiwal we Wrocławiu jako lider artystyczny. Wykłada na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu i w Szkole Muzycznej II ST. Im. Ryszarda Bukowskiego.

Podczas studiów był asystentem reżysera Pawła Miśkiewicza przy spektaklu "Lepszy świat" oraz Bożeny Klimczak przy spektaklu "Za chwilę". W 2016 roku wyreżyserował operę W .A. Mozarta "Bastien und Bastienne" ze studentami Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

"W rolach głównych" jest jego pierwszym tekstem dramatycznym.

***

TRZECIA ŚRODA to niezależna, amatorska grupa teatralna, która obecnie działa przy Centrum Inicjatyw Artystycznych we Wrocławiu. Powstała w 2012 roku w ramach warsztatów dla dorosłych przy Wrocławskim Centrum Twórczości Dziecka. Jeszcze w tym samym roku przyjęła nazwę DRUGA ŚRODA, by potem płynnie przejść w TRZECIĄ ŚRODĘ.

TRZECIA ŚRODA to grupa teatralna skupiająca osoby dorosłe, niezwiązane zawodowo z teatrem. Główną ideą jest doskonalenie warsztatu pod okiem profesjonalnego reżysera, efektem jest kończący każdy semestr spektakl teatralny. Do tej pory TRZECIA ŚRODA zrealizowała 7 spektakli, współpracując między innymi z: Piotrem Parą i Mary Sadowską.