powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wałbrzych. List ws. dotacji dla Teatru Szaniawskiego

Widzowie, przyjaciele oraz twórcy związani z Teatrem im. Szaniawskiego wystosowali list i petycję w sprawie finansowania programu "Bądź EDU! Rozszerzanie teatru 2017" w ramach Programu MKiDN "Kultura Dostępna".

Zespół Teatru Dramatycznego w Wałbrzychu i jego widzowie, przyjaciele, twórcy,

zwracamy się do Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz członków komisji oceniającej wnioski złożone w ramach Programów Ministra - z prośbą o przywrócenie dofinansowania programu BĄDŹ EDU! Wałbrzyskiego Teatru Dramatycznego w 2017 roku.

BĄDŹ EDU! To cykl wydarzeń organizujący działania edukacyjne, pedagogiczne i popularyzatorskie wałbrzyskiego teatru.

BĄDŹ EDU! 2017, jest kontynuacją zeszłorocznego BĄDŹ EDU! 2016, i w ogromnej mierze zależny jest od Ministerialnej Dotacji. Jest mocno obecny na mapie działań kulturalnych w Wałbrzychu, i opiera się na wysiłku organizacyjnym teatru, zaangażowaniu wielu twórców z różnych dziedzin, widzów, społeczników, nauczycieli i uczniów. Efektem ambitnego programu, który zdobył partnerów i sprzymierzeńców wśród ważnych polskich pisarzy, wydawnictw, reżyserów, festiwali, i zyskał czynną aprobatę dużego grona widzów (od kilkulatków do seniorów) - jest sieć działań teatralnych, warsztatowych, społecznych, muzycznych, filmowych itd., dla widzów zupełnie bezpłatnych, a przygotowanych na najwyższym poziomie artystycznym, włączających w życie artystyczne (po stronie twórców) - wałbrzyskich nauczycieli, historyków, uczestników Uniwersytetów Trzeciego Wieku, rodziców z małymi dziećmi i lokalne środowiska zaangażowane w oddolną pracę społeczną.

Dzięki programowi BĄDŹ EDU! wałbrzyski Teatr Dramatyczny tętni życiem, jest miejscem spotkań, realizacji i radości, otwartym dla wszystkich chętnych, niezależnie od światopoglądu i doświadczenia.

Jednocześnie, w ocenie Ministerstwa, projekt BĄDŹ EDU! 2017 uzyskał aż 55 punktów (na 60) w ocenie merytorycznej i 9 (na 10) w ocenie organizacyjnej, czyli niemal najwięcej ze wszystkich zgłoszonych wniosków. O braku dotacji zadecydowała ocena strategiczna.

Odbierając dotację programowi BĄDŹ EDU! odbierają Państwo możliwość obcowania z profesjonalnie przygotowaną kulturą widzom niezamożnym, najmłodszym, uczniom szkół podstawowych, gimnazjów i ponadgimnazjalnym, którzy uczęszczali na nasze czytania wraz z nauczycielami, osobom starszym, emerytom, w szczególności studentom Uniwersytetów Trzeciego Wieku (z którymi Teatr nawiązał kontakty i włączył w obieg teatralny podczas produkcji interdyscyplinarnego, społecznego spektaklu "Schubert").

Pomóżcie, jeśli znacie program BĄDŹ EDU!, jeśli uważacie że Dramatyczny w Wałbrzychu zasługuje na wsparcie.

Bez tego programu Dramatyczny zacznie więdnąć.

Podpisy można składać również poprzez stronę www.petycjeonline.com