powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Wrocław. Nowości płytowe z Capitolu

Teatr Muzyczny Capitol przygotował trzy nowe płyty CD z piosenkami ze swoich spektakli.

"Liżę twoje serce" w reż Agnieszki Glińskiej (słowa piosenek Marcin Januszkiewicz, muzyka Mariusz Obijalski i Marcin Januszkiewicz), "Nasza mama czarodziejka" w reż. Agnieszki Oryńskiej (słowa piosenek Łukasz Pawłowski, muzyka Artur Lesicki), i "Wrażliwość na olśnienie w normie" - piosenki Konrada Imieli.

"Wrażliwość na olśnienie w normie" to zapis koncertu pod tym samym tytułem, granego w Capitolu Scenie Ciśnień, składa się z kilkunastu autorskich (z dwoma wyjątkami) piosenek Konrada Imieli. Muzycznie towarzyszą mu na scenie Piotr Dziubek i Adam Skrzypek. To trzecia już płyta Konrada Imieli, tym razem bardzo osobista: - Chcę opowiedzieć o tym, że doświadczenie życiowe niekoniecznie musi stępić w nas wrażliwość. Wręcz przeciwnie, może pomóc w głębszym przeżywaniu i ekscytowaniu się światem - mówił Konrad Imiela.

Trzej artyści będą podpisywać płyty po spektaklach "Wrażliwości..." w dniu 22 i 23 kwietnia.

"Nasza mama czarodziejka" - piosenki ze spektaklu dla dzieci, który powstał na podstawie książek Joanny Papuzińskiej. Świetne, wpadające w ucho melodie Artura Lesickiego i teksty Łukasza Pawłowskiego bardzo podobają się dzieciom i dorosłym. Prócz piosenek na płycie są podkłady instrumentalne do śpiewania, a w pakiecie znajduje się też książeczka z tekstami.

Po premierze "Liżę twoje serce" recenzenci pisali, że tylu przebojów nie zawiera żaden z capitolowych musicali. Muzykę napisali Mariusz Obijalski i Macin Januszkiewicz - laureat tegorocznego PPA - który jest także autorem tekstów (poza "Piosenką Starej Cyganki" - wierszem Papuszy). Marcin Januszkiewicz tak mówił o wspólnej kompozytorskiej pracy: - Jesteśmy z Mariuszem z pokolenia trzydziestolatków - posłużyliśmy się naszą trzydziestoletnią wyobraźnią i współczesnymi inspiracjami muzycznymi. Będzie je słychać w spektaklu, zaczynając od tandetnych, latynoamerykańskich piosenek, idąc przez Bregovicia, zahaczając o Radiohead, kończąc na 5'nizzy czy na Mozarcie. Będzie trochę Niemena, Portishead - słychać tu bardzo dużo naszych prywatnych inspiracji.

Na płycie "Liżę twoje serce" znajduje się piętnaście utworów.

Wybranych piosenek można połsuchać tutaj: https://soundcloud.com/teatrcapitol

Wszystkie płyty dostępne są już w sprzedaży online na www.teatr-capitol.pl i na stronie www.luna.pl, a także w sklepiku w foyer Teatru Muzycznego Capitol we Wrocławiu.