powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Kielce. Święto tańca: spektakle, warsztaty, pokazy

Kielecki Teatr Tańca zaprasza na kolejne wydarzenia XVII Festiwalu Tańca Kielce 2017. W sobotę, 22 kwietnia o godzinie 17, na dużej scenie rozpoczną się pokazy konkursowe III Konkursu Teatrów Tańca.

W niedzielę, 23 kwietnia o godzinie 18 także na dużej scenie gala finałowa, na której poznamy zwycięzców oraz pokazy dwóch spektakli w wykonaniu kieleckich tancerzy: "Stymulacja ciała" [na zjęciu] - Kielecki Teatr Tańca, chór. Elżbieta Pańtak, Grzegorz Pańtak oraz "Poza horyzont" - Kielecki Teatr Tańca, chór. Jacek Przybytowicz. duża scena, Plac Moniuszki 2B. Bilety w cenie 30,40,50 złotych. W czwartek, 27 kwietnia o godzinie 20 zapraszamy na wieczór złożony z czterech spektakli. Będą to: "Nieporządki na dwa ciała" - choreografia

i taniec Izabela Zawadzka, Tomasz Słomka Atelier Kieleckiego Teatru Tańca, "Białe glosy" -choreografia Małgorzata Ziółkowska Teatr Tańca AKT (plastyczno-ruchowa opowieść o życiu, o człowieku, o jego schizach i relacjach), "Łk 10,29 (Kto jest moim bliźnim?)" choreografia Robert Bondara Kielecki Teatr Tańca oraz "LAETUS nodo (barwny węzeł)" choreografia Zofia Czechle wska w wykonaniu Grupy baletowej Zofii Czechlewskiej.

Ten muzyczno-baletowy spektakl to autorski projekt twórczy, powiązany z tematyką polskich rytmów tanecznych na przestrzeni XX wieku począwszy od neoklasycyzmu przez II połowę XX wieku, aż po współczesność. W dziele występuje podział na cztery pory roku, obrazowy i emocjonalny w swoim wyrazie i odczuciu, odzwierciedlający osobiste emocje i wrażenia w stosunku do międzyludzkich zależności.

Bilety w cenie 30,40,50 złotych.

27 kwietnia rozpoczynają się także XXXI warsztaty tańca jazzowego. Kurs kosztuje 200 złotych.