powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Gdańsk. "Fahrenheit 451" na Festiwalu Scena w Budowie

20 kwietnia, Teatr Wybrzeże, spektaklem "Fahrenheit 451" w reż. Marcina Libera, zainauguruje I Festiwal Scenografii i Kostiumów Scena w Budowie. Przedstawienie odbędzie się o godz. 19.30 w Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

O FESTIWALU

Od 20 do 23 kwietnia 2017 roku w Lublinie odbędzie się I edycja Festiwalu Scenografii i Kostiumów. Festiwal przybierze formę konkursową, w której nagradzane będą najlepsze spektakle, powstałe w ostatnim czasie. W ten sposób organizatorzy pragną docenić najciekawsze zjawiska polskiej scenografii oraz pracę artystów, którzy za pomocą kreacji przestrzennych wydobywają to, co w danym utworze najważniejsze. Prezentowane spektakle będzie oceniało jury złożone z artystów różnych dyscyplin związanych ze sztukami wizualnymi. Na festiwalu prezentowane będą również szkoły artystyczne, wybitni scenografowie z Polski i świata, ale też debiutujący artyści.

O SPEKTAKLU

Antyutopijna opowieść o świecie przyszłości, w którym indywidualizm jest całkowicie stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, a analfabetyzm mile widziany. Książki są złem, za ich posiadanie grozi kara, a strażacy palą je na wielkich stosach. Adaptacja najsłynniejszej powieści jednego z najwybitniejszych amerykańskich twórców fantastyki u nas w inscenizacji jednego z najgłośniejszych twórców współczesnego teatru Marcina Libera, laureata Lauru Konrada i szeregu innych nagród i wyróżnień.

"O tym sukcesie przeważył w dużej mierze doskonały zespół Teatru Wybrzeże, który bezbłędnie wessał publiczność w świat tylko z pozoru utopijny. Największą wartością tego spektaklu jest cel, by poprowadzić dialog z widzem. Dać ostry komunikat."

Jacek Górecki, magazyn LAVIE