powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Inauguracja programu ART_Akcja

28 kwietnia o godz. 20.00 w Teatrze Druga Strefa odbędzie się pokaz spektaklu "Meblościanka", który zainauguruje program ART_Akcja - autorski projekt regularnej prezentacji spektakli Fundacji ART_committed.

Ruch jest dla nas kwestią prymarną, uniwersalnym językiem komunikacji naszych poszukiwań scenicznych i potrzeby rozwoju.

Działamy na styku dziedzin teatru i tańca. Jesteśmy na początku drogi, ale świadomi wartości rzeczywistych działań. Nieustannie szukamy inspiracji, szerszej perspektywy.

W repertuarze ART_Akcji znajdą się między innymi: "Meblościanka" Błażeja Peszka, którą zobaczycie już 28 kwietnia o godz. 20.00 w Teatrze Druga Strefa, jak również spektakl "PROFANUM" Kamila Wawrzuty, "Projekt: 3 Siostry" Agnieszki Bednarz, Pauliny Jóźwickiej i Katarzyny Kostrzewy oraz "LEM_ONIADA" Waldemara Raźniaka.

Kilka słów o "Meblościance" Peszka:

Oparta na autorskim tekście Pauliny Daneckiej i Tomasza Jękota "Meblościanka", zadaje trudne pytania o współczesność i problemy, z którymi mogą utożsamiać się młodzi ludzie - walkę ze stereotypami, szukanie tożsamości, własnej seksualności.

To surrealistyczna opowieść o duchach uwięzionych "gdzieś pomiędzy". O duchach, które poszukują spokoju, rozwiązania i odpowiedzi. Jak tytułowy mebel, spektakl zawiera wiele półek - a na każdej inny problem. Sięgając po jeden z nich poruszamy następny, gdy z półki obok spadają już dwa kolejne.

Na kolejne spektakle zapraszamy do Teatru Druga Strefa już 12 maja "Projekt: 3 Siostry" i 17 czerwca "PROFANUM" . Od września br., zagościmy w nowej siedzibie DK KADR.

Partnerami programu i Fundacji ART_committed są Teatr Druga Strefa oraz Dom Kultury KADR. Projekt jest współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa.