Stały teatr muzyczny w Rzeszowie

22-02-2005
26-06-2018
Rzeszów. Pierwsza premiera Teatru Muzycznego "Olimipia"
W niedzielę wieczorem w sali koncertowej Wydziału Muzyki odbyła się premiera spektaklu "Papa się żeni", który jest pierwszym widowiskiem scenicznym, przygotowanym przez zespół Rzeszowskiego Teatru Muzycznego "Olimpia".
25-06-2018
Prezydent Ferenc uległ i jest: Rzeszowski Teatr Muzyczny "Olimpia"
Tym razem wzięli się do niego muzycy i artyści, a nie urzędnicy i politycy. I wreszcie jest - Rzeszowski Teatr Muzyczny "Olimpia" zaprasza na swoją pierwszą premierę. W niedzielę - "Papa się żeni". Ten spektakl ma szansę przejść do historii miasta - pisze Magdalena Mach w Gazecie Wyborczej - Rzeszów.
09-01-2018
Rzeszów. Będziemy mieli teatr muzyczny
Tak podczas noworocznego spotkania z dziennikarzami zapowiedział prezydent Tadeusz Ferenc.
07-04-2017
Rzeszów. Teatr muzyczny rodzi się w Rzeszowie?
- To historyczny dzień dla Filharmonii Podkarpackiej - mówi Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej. - Państwo polskie wzięło filharmonię na garnuszek - tłumaczy minister Piotr Gliński. A dzięki temu zaczyna się spełniać rzeszowski sen o teatrze muzycznym, kolejny krok w rozwoju miasta.
24-10-2016
Teatr muzyczny? Mówię "tak"
"Nie" dla teatru muzycznego w Rzeszowie? Tak było 10 lat temu. Teraz jest doskonały czas na powrót do tematu - pisze Magdalena Mach w Gazecie Wyborczej - Rzeszów.
21-09-2009
Teatr muzyczny w Rzeszowie
Rzeszów aspiruje do miana metropolii. Najważniejsze miasto Podkarpacia dysponuje licznymi placówkami kultury, ale brakuje najistotniejszej - stałego, zawodowego teatru muzycznego spełniającego funkcję ogólnoregionalną. Dotychczasowa oferta ludyczno-plebejskich imprez czy kiczowatych widowisk pogrąża Rzeszów w prowincjonalizmie. Powołanie instytucji kultury wyższej niewątpliwie przyczyniłoby się do podniesienia prestiżu Rzeszowa, wzrostu edukacji muzycznej mieszkańców, tchnęłoby w zapyziałe Podkarpacie nowe życie, stałoby się miejscem wydarzeń artystycznych i towarzyskich - pisze Andrzej Andrusiewicz do Gazety Wyborczej - Rzeszów.
18-01-2008
Rzeszów. Nowy pomysł na teatr muzyczny
Jeśli miasto stać na utrzymanie zespołu teatru muzycznego, nie musi stawiać budynku. W Rzeszowie powstaje sala widowiskowa, przystosowana do przedstawień muzycznych - mówią przedstawiciele Millenium Hall. Miasto wolałoby jednak postawić własny gmach.
17-01-2008
Rzeszów. Nikłe szanse na teatr muzyczny
Miasto chce wybudować teatr muzyczny, ale nie ma pieniędzy. Co prawda radni zabezpieczyli w budżecie kwotę 100 tys. zł na ten cel, ale za te pieniądze można co najwyżej wykonać szyld dla teatru. Bo obiekt ma kosztować ponad 30 mln zł.
08-09-2007
Rzeszów. Koniec mrzonek o teatrze muzycznym
Filharmonia nie chce, aby pod jej bokiem wyrósł teatr muzyczny. Jej nowy dyrektor przekonał zarząd województwa i ministra, że pomysł tej budowy jest absurdalny.
20-08-2007
Rzeszów. Nie będzie teatru muzycznego
Były szumne zapowiedzi i ambitne plany. Teatru Muzycznego w Rzeszowie jednak nie będzie. Może być za to duży problem ze zdobyciem pieniędzy na remont filharmonii [na zdjęciu].
14-08-2007
Cała Polska buduje teatry muzyczne
Za dziesiątki milionów złotych rozbudowują się niemal wszystkie polskie opery i operetki. Chcą podjąć walkę z multipleksami o widza - pisze Krzysztof Kowalewicz w Gazecie Wyborczej.
30-07-2007
Rzeszów. Sypią się plany budowy teatru muzycznego
W Rzeszowie najprawdopodobniej nie powstanie teatr muzyczny. Powód? Aby wystartować w konkursie o unijne dotacje, trzeba najpierw wydać 1,5 mln zł na dokumentację projektu. Jeśli jednak wniosek nie wygra - te pieniądze przepadną. Marszałek woli nie ryzykować.
18-07-2007
Rzeszów. Opóźni się budowa Teatru Muzycznego
Do września miał być gotowy projekt Teatru Muzycznego w Rzeszowie. Rozpoczęcie budowy planowano na koniec tego roku. Niestety, inwestycja nie ruszy w zakładanym terminie.
24-02-2007
Teatr jak marzenie
Sala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia, przestronne garderoby, sale prób i podziemny parking - tak będzie wyglądać za dwa lata rzeszowski teatr muzyczny, który ulokowany będzie na styku ulic Słowackiego i Szopena. Pieniądze na tę kulturalną inwestycję wpłyną w największej części z Unii Europejskiej. Urząd Miasta Rzeszowa i Urząd Podkarpacki dołożą ponad 4 mln złotych - pisze Paulina Bajda w Super Nowościach.
21-02-2007
Rzeszów. Opera będzie za dwa lata
Budowa teatru będzie kosztować 30 mln zł. Ponad 4 mln zł zapłaci za nią Urząd Marszałkowski i Urząd Miasta Rzeszowa. Resztę da Unia Europejska. Premierowe przedstawienie odbędzie się pod koniec 2009 r.
21-11-2006
Rzeszów. Przełom w dyskusji o teatrze muzycznym
Profesjonalna sala do przedstawień muzycznych stanie na trójkątnym skwerku pomiędzy filharmonią a szkołą muzyczną. Teatr muzyczny ma być integralną częścią filharmonii, a nie osobną instytucją.
08-11-2006
Rzeszów. Szansa na powstanie Teatru Muzycznego
W końcu doszło do porozumienia Urzędu Miasta z Urzędem Marszałkowskim w sprawie budowy Teatru Muzycznego.
10-07-2006
Rzeszów. Czy powstanie opera?
Władze wojewódzkie i miejskie chcą mieć w Rzeszowie teatr muzyczny. - Skoro Unia daje fundusze na takie inwestycje, to czemu z nich nie korzystać? Pieniądze nie zaczekają - mówi Ryszard Winiarski, wiceprezydent Rzeszowa. Dyrektorzy instytucji artystycznych są przeciw. - Wybudować łatwo, ale jak utrzymać? - mówią.
13-01-2006
Rzeszów. Nie będzie Teatru Muzycznego?
Sala widowiskowa z prawdziwego zdarzenia, garderoby, sale prób, podziemny parking. Tak imponująco wygląda przedstawiony w ubiegłym roku władzom Rzeszowa projekt Teatru Muzycznego. Do tej pory nie doszło jednak do porozumienia pomiędzy władzami miasta a Urzędem Marszałkowskim, co może postawić pod znakiem zapytania realizację tej inwestycji.
09-09-2005
Rzeszów. Ruszy budowa Teatru Muzycznego?
Jest nadzieja, że w przyszłym roku ruszy budowa Teatru Muzycznego w Rzeszowie. Jak dowiedziały się Super Nowości, zapadły już pierwsze decyzje w sprawie powstania w naszym mieście Teatru Muzycznego z prawdziwego zdarzenia.
05-08-2005
Rzeszów. Jest już projekt Teatru Muzycznego
Architektoniczny pomysł na pierwszy teatr muzyczny w regionie już jest: 3,5 tys. metrów kwadratowych z widownią na 500 osób, ruchomą sceną i zapadnią. Teraz radni miejscy i wojewódzcy muszą się zgodzić, by pieniądze na teatr zapisać w budżetach na rok 2006.
02-06-2005
Rzeszów. Radni nad planami teatru muzycznego
Czy w Rzeszowie powstanie teatr muzyczny?
18-05-2005
Teatr Muzyczny w Rzeszowie?
Ideę stworzenia teatru muzycznego w Rzeszowie lansuje Antoni Dubiel, dyrektor Estrady Rzeszowskiej, instytucji, która średnio raz w miesiącu zaprasza do filharmonii teatry muzyczne z innych miast. Miasto pali się do budowy nowego teatru, choć istniejące placówki kulturalne od lat muszą zaciskać pasa.
22-02-2005
Taka stała scena jest niezbędna
- Widzowie oczekują takich spektakli, a Teatr Muzyczny w Rzeszowie jeśli powstanie nie będzie świecił pustką - mówi DARIUSZ DUBIEL, szef Estrady Rzeszowskiej.