powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. Kwiecień w Klubie Komediowym

Kwiecień w Klubie Komediowym rozpoczął się nie od primaaprilisowego żartu, a od Bitwy na dubbingi pod seriale z Netflix. W tym miesiącu ponownie na scenie pojawią się wyjątkowi goście: Rafał Bryndal oraz Bisz i Radeks - którzy przygotują inspiracje do spektakli improwizowanych.

Z kolei Matylda i Mateusz Damięccy zagrają z nami w muzycznym wieczorze krótkich gier.

POWERED BY NETFLIX

Miesiąc zaczęliśmy od mocnego otwarcia: Bitwy na dubbingi powered by Netflix (1.04). Tym razem komicy Klubu Komediowego musieli zmierzyć się ze sobą, improwizując ścieżkę dialogową do scen z seriali z Netflix!

Po raz pierwszy w historii tego projektu cały przebieg bitwy był transmitowany online. Internauci mogli na bieżąco wybierać klipy, które będą wyświetlone w kolejnych rundach, a także zagłosować na osobę, która podłożyła pod film najciekawszy dubbing.

WYCIECZKI OSOBISTE Z RAFAŁEM BRYNDALEM ORAZ BISZEM I RADEKSEM

Kontynuujemy cykl "Wycieczek osobistych", czyli spektakli improwizowanych pełnych intelektualnych kuksańców, artystycznych docinków i żartobliwych przytyków Zaproszeni goście przygotowują inspiracje, z którymi improwizatorzy z Klubu mierzą się na scenie. Dotychczas gościliśmy poetę Piotra Fiedlera, tancerkę i choreografkę Izę Chlewińską oraz pisarza Łukasza Orbitowskiego.

Już 12 kwietnia zagramy w towarzystwie Rafała Bryndala - dziennikarza, satyryka, autora sztuk teatralnych i scenariuszy, a także redaktora naczelnego pism literacko-kulturalnych "Bluszcz" (2010-2012) i "Chimera" (2013-2015).

Druga odsłona Wycieczek osobistych będzie miała muzyczny charakter, ponieważ naszymi gośćmi będzie kolektyw Bisz/Radex, czyli Jarosław "Bisz" Jaruszewski - raper, poeta, członek zespołu B.O.K, oraz Radek "Radex" Łukasiewicz - założyciel zespołu Pustki, kompozytor muzyki do czwartego odcinka "Fabularnego przewodnika po" oraz "Hotelu Asteroid. Space opery w trzech scenach" (oba spektakle są grane w kwietniu na deskach Komediowego).

MUZYCZNIE Z MATYLDĄ I MATEUSZEM DAMIĘCKIMI

20 kwietnia podczas wieczoru krótkich gier improwizowanych będziemy mieć wyjątkowych gości - Matyldę i Mateusza Damięckich, którzy wraz z artystami Klubu będą realizować założenia poszczególnych gier. A że na pianinie towarzyszyć im będzie Maja Lenar, można się spodziewać wielu muzycznych niespodzianek: wystąpienia trzygłowej gwiazdy Broadwayu, serii muzycznych hitów o grabarzach czy maklerach giełdowych, a także wesołych przyśpiewek rodem z Irish baru. Wszystko wymyślane na żywo, a vista, na oczach widzów.

Matyldę Damięcką można zobaczyć w kwietniu także w spektaklach:

- "Fabularny przewodnik po mieliźnie trzeciego aktu" (5.04, g. 20)

- "Hotel Asteroid. Space Opera w trzech scenach" (13 i 18.04, g. 20)

- "Fabularny przewodnik po trzecim trymestrze" (22.04, g. 20)

LANY PONIEDZIAŁEK W KOMEDIOWYM

Tradycyjnie w Poniedziałek Wielkanocny wszystkich przejedzonych, mających dość zajączków, baranków, pisanek, palemek, lania wody i co rok powtarzających się pytań o to, kiedy się wreszcie ustatkujemy/dostaniemy awans/złożymy magisterkę itd., itd., zapraszamy na spektakl improwizowany: Zespół stresu poświątecznego.

Zagramy sceny, które pozwolą odreagować minione dni i załagodzą skutki świątecznej traumy. Będzie dziwnie, czasami strasznie, ale na pewno zabawnie.

MAŁA PREMIERA NOWEGO FORMATU KLANCYKA

Teatr Improwizowany Klancyk! zaprasza na nowy spektakl: 7 łatwych utworów, składający się ze scen dwuosobowych zainspirowanych 30-sekundowymi fragmentami utworów muzycznych zaproponowanych przez widownię. Na oczach widzów powstanie historia pary bohaterów, których poprowadzą nieodgadnione skojarzenia z utworem - czasem będzie to tekst, czasem nastrój albo gatunek. Każda będzie miała swoją dynamikę i prawdę. Premiera 28 kwietnia!