powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Lublin. Międzynarodowy Dzień Tańca 2017 w CSK

"Taniec na 7 wzgórzach" i "Horses in the sky" Kibbutz Contemporary Dance Company zobaczymy w Centrum Spotkania Kultur.

"Taniec na 7 wzgórzach" to widowisko taneczne, w którym lubelscy artyści uprawiający różne formy tańca połączą swoje siły. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia na Placu Teatralnym. Kibbutz Contemporary Dance Company to światowej sławy zespół taneczny z Izraela. W Sali Operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zobaczymy również ich najnowszy spektakl "Horses in the Sky" (na zdjęciu), 29 kwietnia o godzinie 19.

"Taniec na 7 wzgórzach" to widowisko podkreślające położenie Lublina na 7 wzgórzach, odwołujące się do historii miasta. Tancerze pokażą, że Lublin jest miejscem sprzyjającym artystom z każdej dziedziny aktywności kulturalnej - od form tradycyjnych i ludowych poprzez balet i taniec towarzyski aż po street dance i taniec współczesny.

Wstęp wolny.

Kibbutz Contemporary Dance Company to jeden z najbardziej rozpoznawalnych zespołów tańca współczesnego na świecie. W swoich występach łączą doskonałą technikę z dynamicznością i wrażliwością tancerzy, reprezentując przy tym najwyższej próby taniec izraelski.

Bilety w cenie 60, 80, 100 do nabycia poprzez www.spotkaniakultur.com oraz w kasie Centrum Spotkania Kultur.

Wydarzenia związane są z Międzynarodowym Dniem Tańca obchodzonym na całym świecie oraz jubileuszem 700-lecia Miasta Lublin.