powiększwersja do drukupoleć znajomemu

Warszawa. "Projekt: Ojciec" w IT w ramach "Mów za siebie"

Dziś o 20.00 w ramach cyklu "Mów za siebie" Teatr Kana pokaże w Instytucie Teatralnym spektakl "Projekt: Ojciec". To odpowiedź na prezentowany w zeszłym roku "Projekt: Matka".

W "Projekcie: Ojciec " artyści opowiadają o tym, jak wygląda doświadczenie rodzicielstwa z perspektywy ojców. Przyglądają się temu, jak młodzi mężczyźni odnajdują się dzisiaj w roli ojców, co daje im doświadczenie ojcostwa, czy i w czym różnią się od swoich partnerek w podejściu do wychowywania dzieci i jak udaje im się godzić obowiązki rodzicielskie z zarabianiem na utrzymanie rodziny. Jakie są oczekiwania wobec ojców (ze strony ich rodzin i społeczeństwa) i czy ojcowie są w stanie im sprostać? W spektaklu poruszony zostanie również temat praw ojca.

Scenariusz jest kompilacją tekstów ojców, którzy piszą blogi i książki na temat ojcostwa oraz autorskich tekstów aktorów - ojców biorących udział w spektaklu. "Projekt: Ojciec" jest "odpowiedzią" na "Projekt: Matka"- spektakl, który ukazuje doświadczenia rodzicielstwa z perspektywy mam (premiera wrzesień 2014 w Ośrodku Teatralnym Kana, scenariusz i reżyseria - Mateusz Przyłęcki). Oba spektakle zostały zrealizowane w Ośrodku Teatralnym Kana w Szczecinie.

Reżyseria: Mateusz Przyłęcki

Scenariusz na podstawie tekstów Tomasza Kwaśniewskiego ("Dziennik ciężarowca", "Dziennik taty" Wydawnictwo WAB), Huberta Pełki (tatakarola.blogspot.com), Macieja Mazurka (zuchpisze.pl), Tomasza Bułhaka (tatawbudowie.pl, "Tata w budowie" Wydawnictwo Albatros Andrzej Kuryłowicz), Pawła Klimczaka (wawrzyniec.blox.pl), tęczowy.blog.onet.pl, Ian'a Bruce'a ("Jak być wspaniałym tatą", tłumaczenie Tomasz Illg, Wydawnictwo Vesper): Mateusz Przyłęcki

Aktorzy: Tomasz Grygier, Krzysztof Sanecki, Piotr Starzyński

Muzyka: Michał Sarapata, Zespół

Kostiumy: Agnieszka Miluniec

Światło: Adam Dzidziszewski

Dźwięk: Piotr Motas

Realizacja: Teatr Kana

Zdjęcia: Piotr Nykowski "POZA OKIEM"

W spektaklu wykorzystano również fragment tekstu z filmu "Powrót Jedi", reżyseria: R. Marquand, LUCASFILM LTD oraz "Przewijanie dziecka", BEBILON2TV, Nutricia Pro Futura Program

BILETY: 20 zł (normalny), 10 zł (ulgowy)

REZERWACJA:

bilety@instytut-teatralny.pl

tel. 791 877 377

MÓW ZA SIEBIE to cykl prezentacji twórców, dla których podstawową formą i środowiskiem pracy jest grupa teatralna. Jego kuratorką jest Zofia Dworakowska.